V Olomouckém kraji budou jezdit nové vlaky

20. prosinec 2022  Redakce   Doprava  821 zobrazení  180 slov

Od začátku roku 2023 bude nasazeno pět dvouvozových jednotek RegioPanter na trati Olomouc – Šumperk, které budou nahrazeny dodávkou 640.2 a poté přesunuty na plánované výkony v Moravskoslezském kraji. Uvedl to web Českých drah.

Ilustrační snímek z hlavního nádraží v Olomouci (2022). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z hlavního nádraží v Olomouci (2022). Foto MEDIASHOW

Od 11. června 2023 bude následovat nasazení 10 třívozových jednotek RegioPanter na trasu Olomouc – Šumperk – Vyškov na Moravě.

Reklama

Další dodávky jednotek RegioPanter budou postupně až do března 2024 nahrazovat dosluhující elektrické jednotky ř. 460 a soupravy složené s osobních vozů klasické stavby na ramenech:

• Olomouc – Přerov – Hranice na Moravě – Vsetín,

• Nezamyslice – Prostějov – Olomouc – Zábřeh na Moravě – Šumperk – Kouty nad Desnou.

Pohodlné cestování v rgionu

Jednotky jsou navrženy pro provoz na příměstských i regionálních tratích. Cestující se mohou těšit na plně klimatizovaný interiér první i druhé třídy, zásuvky s napětím 230 V, Wi-Fi, ergonomická sedadla a prostornou plochu pro přepravu až 15 jízdních kol.

Dvoukřídlé vstupní dveře s šířkou 1 500 mm umožní nízkopodlažní nástup, včetně možnosti využití prostorné toalety pro cestující s omezenou schopností pohybu a jednoho standardního WC.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.44 hvězdiček / Hodnoceno: 9x