V Pardubickém kraji budou od června jezdit noví dopravci

22. květen 2022  Redakce   Doprava  1721 zobrazení  231 slov

Od 12. června dojde nejen ke změně jízdních řádů, ale také ke změně autobusových dopravců, kteří jezdí v Pardubickém kraji. Zásadní rozdíly v dopravě však na cestující nečekají.

Ilustrační snímek z Pardubického kraje - autobusový terminál u hlavního nádraží. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubického kraje - autobusový terminál u hlavního nádraží. Foto MEDIASHOW

„Kromě tradiční změny na letní jízdní řády se cestující v našem kraji dočkají také změn v podobě nových dopravců. Od června u nás začne jezdit společnost BusLine a Umbrella Services. Mnoho stávajících dopravců však zůstává, jen s novými smlouvami. Cestující autobusovou dopravou se nemusí obávat nějakých zásadních změn,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy a dopravní obslužnosti Michal Kortyš.

Reklama

V tuto chvíli jsou jízdní řády sestavené a obce mají čas je připomínkovat.

„Ve chvíli, kdy spustíme nové jízdní řády a cestující s nimi nebudou spokojeni, doporučím jim, aby se obrátili na příslušnou obec, která vznese požadavek našim technologům," poznamenal Kortyš.

"Nesrovnalosti jsou potřeba ihned řešit, a to tak, aby se vše stihlo zanést do změn jízdních řádů, které se pravidelně mění jednou za půl roku,“ doporučil náměstek Kortyš.

Převážná většina nových jízdních řádů bude odpovídat stávajícímu stavu, u některých linek došlo k jejich přečíslování.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.1 hvězdiček / Hodnoceno: 42x