Ve středočeské veřejné dopravě může docházet k výpadkům spojů

11. srpen 2022  Redakce   Doprava  713 zobrazení  192 slov

Na území Středočeského kraje může docházet zejména v souvislosti s onemocněním COVID-19 u řidičů k občasnému rušení vybraných spojů autobusových linek.

Ilustrační snímek ze středočeské veřejné dopravy - z autobusového nádraží ve Slaném. Foto MEDIASJOWIlustrační snímek ze středočeské veřejné dopravy - z autobusového nádraží ve Slaném. Foto MEDIASJOW

Uvedl to web Středočeského kraje v tiskové zprávě.

Reklama

Prioritou organizátorů dopravy je i přes tuto nepříznivou situaci zajištění maximálního rozsahu provozu veřejné hromadné dopravy na území kraje.

Dispečink PID ve spolupráci s dopravci dokáže případné výpadky řidičů ve většině případů pokrýt, což zajistí maximální možnou plynulost spojů. Není možné však vyloučit, že v jednotlivých případech dojde k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplynout až z pozitivních záchytů při příchodu na pracoviště.

V takovém případě je prioritou, aby cestující mohli za zrušené spoje využít náhradní spojení prostřednictvím ostatních linek PID v dotčené oblasti.Na webu Pražské integrované dopravy je pravidelně aktualizován seznam všech spojů, které budou následující den v režimu mimořádného výpadku. Cestující tak mají přehled spojů, u kterých hrozí potenciální riziko zrušení.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x