Vlaky zvládnou trasu Praha – Č. Budějovice nejrychleji v historii

11. prosinec 2022  Redakce   Doprava  589 zobrazení  356 slov

Z Prahy do Tábora za 59 minut a do Českých Budějovic za 1 hodinu 40 minut jezdí expresní vlaky od nového jízdního řádu. Opačným směrem bude doba jízdy o 2 minuty delší. Cesta vlakem tak bude rychlejší než autem. Uvedl to web Českých drah.

Ilustrační snímek z nádraží v Českých Budějovicích. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z nádraží v Českých Budějovicích. Foto MEDIASHOW

Lidé se navíc vyhnou častým kolonám na silnici I/3 a na dálnici D1 a problémům s parkováním v aglomeracích, ve kterých vlaky zastavují.

Reklama

„Na 4. železničním koridoru nabízíme díky dalším dokončeným úsekům velmi rychlé cestování. U všech spojů EuroCity a InterCity jsme sjednotili maximální rychlost na 160 km/h a cestujícím nabízíme řadu doplňkových služeb, díky kterým lze využít cestu pro práci nebo odpočinek,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek pro osobní dopravu.

A vyjmenovává některé ze služeb: „Ve vlacích je k dispozici bistrovůz, WiFi připojení k internetu nebo zásuvky pro dobíjení cestovní elektroniky.“

Linka Ex 7 Jižní expres bude patřit k nejrychlejším v České republice a bude snadno konkurovat provozu na silnicích, na kterých v tomto směru dochází k častým zdržením v kolonách.

Cestovní (průměrná) rychlost vlaků dosáhne 98 km/h a mezi Prahou a Táborem překročí dokonce 100 km/h. Obyvatelé Tábora a jeho okolí tak získají nové rychlé a pohodlné vlakové spojení pro pravidelné denní dojíždění do zaměstnání nebo do škol v Praze.

Nejrychlejší spojení v historii železnice

„Cesta vlakem mezi Prahou a jihočeskou metropolí bude zhruba o 20 minut kratší než v končícím jízdním řádu. Oproti 80. letům se však jízdní doba zkrátila dokonce na polovinu. Tehdy se cestovalo z Prahy do Českých Budějovic zhruba 3 a půl hodiny. Nové cestovní časy tak umožňují například pohodlnější denní dojíždění za prací nebo do školy na trase České Budějovice – Tábor – Praha a zpět,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek pro osobní dopravu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x