Z Českých Budějovic do Tábora jezdí nové vlaky RegioPanter

22. září 2022  Redakce   Doprava  1268 zobrazení  392 slov

Ve druhé polovině září se pravidelně rozjely moderní bezbariérové vlaky RegioPanter také na linku České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Tábor.

Ilustrační snímek z nádraží v Táboře. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z nádraží v Táboře. Foto MEDIASHOW

Stalo se tak po ukončení výluk Správy železnic na 4. železničním koridoru mezi jihočeskou metropolí, Veselím nad Lužnicí a Táborem. Uvedl to web Českých drah.

Reklama

RegioPantery nabízejí cestujícím moderní, světlý, přehledný a klimatizovaný interiér, palubní Wi-Fi síť se snazším přístupem k internetu, elektrické zásuvky 230 V 50 Hz a USB porty pro napájení cestovní elektroniky (mobilní telefony, notebooky, tablety), na prostorném a bezbariérovém WC se nachází sklápěcí pult pro přebalování kojenců a jednotky disponují velkým prostorem pro uložení zavazadel, kočárků a jízdních kol.

Soupravy jsou bezbariérové a umožnují pohodlné cestování všem cestujícím, kteří mohou mít problémy s pohybem, např. seniorům, malým dětem, osobám na vozíku, rodičům s kočárky nebo cestujícím s jízdními koly.

Moderní audiovizuální systém s LCD monitory přináší informace o jízdě vlaku a následujících zastávkách. Bezpečný a pohodlný nástup zajišťují také dveře, které se ovládají snadno tlačítky, jsou centrálně zavírané a za jízdy blokované proti otevření.

České dráhy tak nabízejí komfortní cestování moderními vlaky na všech páteřních elektrifikovaných tratích Jihočeského kraje.

RegioPantery nyní obsluhují pravidelně regionální linky České Budějovice – Strakonice, České Budějovice – Písek, České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec, České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Tábor a částečně také České Budějovice – Horní Dvořiště / Lipno nad Vltavou.Jihočeský kraj nyní disponuje nejmladšími vlaky v Česku.

Desítka nových RegioPanterů byla uvedena do provozu v první polovině letošního roku. České dráhy tak do jihočeské dopravy investovaly více než jednu miliardu korun. Celkem už v kraji jezdí 14 vlaků RegioPanter. Další významné změny v železniční dopravě pak přinese prosincová změna jízdního řádu, kdy se podstatně zkrátí cestovní časy mezi Jihočeským krajem a Prahou.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.77 hvězdiček / Hodnoceno: 22x