Začala stavba obchvatu Klatov. Další obchvat Přeštic má být zahájen v roce 2023

24. listopad 2021  Redakce   Doprava  3277 zobrazení  283 slov

Tranzitní dopravu mezi Plzní a Železnou Rudou mimo centrum města převede po dokončení nový obchvat Klatov na silnici I/27. Zahájení stavby proběhlo a v pokročilé fázi přípravy je i obchvat Přeštic, kde aktuálně probíhají výkupy pozemků s cílem zahájit stavbu v roce 2023.

Obchvat, ilustrační foto. Foto MEDIASHOWObchvat, ilustrační foto. Foto MEDIASHOW

„Stavba obchvatu Klatov je jen jedním z příkladů toho, co naše vláda v dopravní infrastruktuře a v podpoře měst a regionů prosadila. Na silnici číslo I/27, která v severojižním směru prochází západní a severní část Česka, je naším cílem, aby se řidiči vyhnuli většině obcí. Na jih od Plzně je již ve výstavbě prodloužení dálničního přivaděče,“ říká ministr dopravy v demisi Karel Havlíček.

Reklama

Silnice I/27 je součástí mezinárodního evropského tahu E53 Plzeň – Klatovy – Železná Ruda – Eisenstein – Deggendorf – Mnichov.

V plánuje je postupná přestavba silnice mimo zastavěná území obcí. Již od loňského roku 2020 je v realizaci nová čtyřpruhová komunikace mezi Šlovicemi a Přešticemi, která odvede dopravu z Horní Lukavice.

„Díky novému obchvatu Klatova dojde k podstatnému zlepšení plynulosti a bezpečnosti silničního provozu a samozřejmě také životního prostředí ve městě. Součástí více než 8 kilometrů dlouhé stavby je 11 mostů, 3 okružní křižovatky a také 7 protihlukových stěn,“ představil nový obchvat generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

V pokročilé fázi přípravy je obchvat Přeštic, kde aktuálně probíhají výkupy pozemků s cílem zahájit stavbu v roce 2023. Další stavby jsou prozatím ve fázi studie. Jedná se o stavby I/27 Přeštice – Švihov, I/27 Švihov – Klatovy a I/27 Klatovy, přeložka, 2. stavba (obchvat obce Vrhaveč).


Reklama

Autor: Redakce



Hodnocení

Hodnocení: 3.15 hvězdiček / Hodnoceno: 27x