Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Dopravce zavedl poplatek za rezervaci jízdenky. Síť rozšířil o další regionální spoje
Autobus dopravce FlixBus

Autobusový dopravce FlixBus zavedl povinný poplatek za rezervaci. Servisní poplatek činí 9 korun nebo 0,99 euro.

FlixBus změnu ceníku veřejně nekomentoval, zdražení jízdného o servisní poplatek za rezervaci promítl ke koupi každé jízdenky. Avšak nevztahuje se k počtu pasažérů na jízdence. Například pokud bude na jízdence jedna osoba či od dvou více, zákazník zaplatí jeden servisní poplatek.

Autobusový dopravce zavedení poplatku v mobilní aplikaci komentuje slovy, že „poplatek nám pomáhá poskytovat naše digitální služby a nabízet další služby pro vaši cestu.“ Na zavedení poplatku například upozornil web Zdopravy.cz.

Navíc poplatek při stornu jízdenky FlixBus nevrací. „V případě storna ze strany zákazníka se servisní poplatek nevrací,“ uvádí v mobilní aplikaci autobusový dopravce.

Při kratších vzdálenostech a pravidelném cestování jízdenka výrazně prodraží

Cena za servisní poplatek je pevná, v korunách 9 Kč. U vnitrostátních jízdenek po Česku tak jízdné zdraží více než při delších cestách po Evropě. Pokud cestující pojede z Prahy do Teplic či Liberce, k jízdence zaplatí o 9 korun více.

Stejnou cenu ale zaplatí i u delší jízdy do Bratislavy či do Berlína. V porovnání s dražší jízdenkou na delší vzdálenost zdražení o devět korun není tolik citelné, jako právě u kratších a pravidelných cest.

Pokud cestující využívá dopravce například při každodenním dojíždění z Liberce do Prahy, místo jízdenky za 89 korun zaplatí 98 korun. Při cestě tam a zpět je to již 18 korun.

FlixBus v únoru rozšířil síť o nové spoje v Česku

Naopak FlixBus mediálně komunikoval rozšíření sítě regionálních spojů. „Naší dlouhodobou vizí je rozšiřovat nabídku zastávek v naší síti, zejména v regionech a oblastech s horším spojením s Prahou a evropskými metropolemi,“ uvedl ředitel české pobočky FlixBusu Pavel Prouza.

„V loňském roce jsme otevřeli nové zastávky dálkových spojů například ve Frýdku-Místku, Příboru a Novém Jičíně. Místní obyvatelé tak získali každodenní přímé spojení s Ostravou, Olomoucí, Brnem a Vídní,” dodal.

Minulý týden FlixBus oznámil novou zastávku v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku a pravidelnou zastávku na Letišti Václava Havla Praha na přímém spoji mezi Brnem a Karlovými Vary.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama