Innogy zvýší ceny za plyn i elektřinu až o 19 procent od nového roku 2022

24. listopad 2021  Redakce   Finance  3235 zobrazení  421 slov

Od ledna 2022 zvýší ceny elektřiny a plynu jeden z největších dodavatelů Innogy. Cena plynu se zvýší o 15 procent, cena elektřiny stoupne o 19 procent. Měsíční platba v typickém rodinném domě naroste u plynu o 270 Kč, u elektřiny o 190 Kč. Nové ceníky se nebudou týkat zákazníků s fixní cenou ani těch, kteří jsou v režimu dodavatele poslední instance. Společnost to uvedla v tiskové zprávě.

Plyn, ilustrační foto. Foto PixabayPlyn, ilustrační foto. Foto Pixabay

Dodavatel energií innogy přistoupí k 31. prosinci 2021 k úpravě základních ceníků na dodávky zemního plynu i elektřiny. Celková roční platba za dodávku plynu pro domácnosti a malé zákazníky se u základního produktu Standard zvýší v průměru o 15 %, pro dodávky elektřiny u základního produktu Standard naroste celková roční platba domácnosti s nejčastější distribuční sazbou D02d o 19 %.

Reklama

Důvodem pro úpravu ceníků je dramatický růst cen obou komodit na velkoobchodních trzích v letošním roce. Většiny zákazníků innogy se však nové ceny netýkají, dál platí jejich smlouvy s fixovanými cenami.

„Celý letošní rok jsme drželi pro domácnosti stabilní ceny i přesto, že ceny na velkoobchodních trzích u obou komodit narostly několikanásobně. Zákazníci innogy těží z naší zodpovědné nákupní strategie, která nám umožňuje zmírnit dopady dramatických výkyvů na velkoobchodních trzích. I díky tomu platby u základních produktů Standard narostou jen o 15 procent u plynu a 19 procent u elektřiny,“ řekl Tomáš Varcop, šéf skupiny innogy.

Pro modelového zákazníka, který na zemním plynu pouze vaří, reprezentuje nový ceník innogy nárůst měsíční platby o 40 korun. Zákazník v bytě si měsíčně připlatí 180 korun a rodině v menším rodinném domě narostou měsíční náklady na ohřev teplé vody a vytápění plynem o 270 korun.

O 190 korun měsíčně se zvýší měsíční platba za elektřinu zákazníkům s nejčastější distribuční sazbou D02d, tj. domácnostem, které na elektřině vaří, svítí a využívají běžné elektrospotřebiče.
Nové ceny se dotknou jen malé části odběratelů innogy, kteří se nechtějí vázat v rámci dlouhodobých smluv.

Například u elektřiny využívá jistotu dlouhodobých fixních produktů 90 procent zákazníků, u dodávek zemního plynu má s innogy zafixované ceny přes 60 % domácností.

SOUVISEJÍCÍ:

Pražská plynárenská zdraží plyn zákazníkům, kteří nemají zafixované ceny


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 8x