Klienti končící Bohemia Energy u jiných dodavatelů dostanou nižší ceny než se očekávalo

20. říjen 2021  Redakce   Finance  1041 zobrazení  528 slov

Dodavatelé poslední instance (DPI) jako ČEZ Prodej, E.ON a Pražská energetika, začali bývalým klientům končící Bohemia Energy nabízet nové ceny, které jsou o dost nižší než v režimu DPI.

Žárovka, elektřina - ilustrační foto. Foto: PixabayŽárovka, elektřina - ilustrační foto. Foto: Pixabay

ČEZ Prodej chce zákazníky získat jako smluvní, proto jim nabízí své produkty. Přechodem z režimu dodavatele poslední instance na standardní smlouvu získá klient několik výhod. V režimu dodavatele poslední instance jsou zálohy výrazně vyšší, jelikož jsou nastaveny jen pro následujících 6 měsíců (období DPI) a jedná se o topnou sezónu.

Reklama

Přechodem na standardní smluvní vztah klient bude mít nastaveny nové zálohy s ohledem na sjednaný produkt a budou tak stabilní po celou dobu do termínu řádného vyúčtování.

ČEZ Prodej nabízí možnost zafixovat si výhodnější ceny, a to až na 3 roky dopředu. Čím dříve se pro přechod rozhodnou, tím dříve začínají tyto výhody čerpat.

Pokud zákazník chce rychle přejít z režimu dodavatele poslední instance a z obchodníků si vybrali společnost ČEZ Prodej, může uzavřít standardní smlouvu online.

Pro distribuční území EG.D, a.s. (dřív E.ON Distribuce, a.s.) je dodavatelem poslední instance pro elektřinu i plyn E.ON Energie, a.s.

Současná situace na trhu ale není standardní a DPI musí pro nové klienty, kteří k teď přicházejí v režimu dodavatele poslední instance (DPI), nakoupit elektřinu a plyn na trhu za aktuální ceny, které jsou bohužel vysoké. To se samozřejmě promítne i do cen pro klienty v režimu DPI.

„Je určitě důležité přejít na standardní produkt, kde klient má rozložené zálohy do jednoho roku a stabilní ceny na zafixované období. Na druhou stranu rozhodně doporučujeme, aby zákazníci výběr nového dodavatele neuspěchali a vybrali si ho dobře a s rozvahou. Určitě počkejte i na nabídku stabilního dodavatele a tu si porovnejte s nabídkou konkurence. Zákazníci v režimu dodavatele poslední instance nás nemusí kontaktovat, my se jim nejprve ozveme s podrobnými informacemi a cenami pro režim DPI, ale v následujících týdnech je aktivně oslovíme i s akviziční nabídkou na běžný produkt, protože zákazníkům chceme nabídnout možnost u nás zůstat jako u standardního dodavatele i pro další období,“ vysvětluje Jan Zápotočný, místopředseda představenstva společnosti E.ON Energie.

PRE přebírá odpovědnost za dodávky elektřiny pro zákazníky, jejichž dodavatel přestal fungovat na území hlavního města Prahy a města Roztoky u Prahy.

"To znamená, že nikdo nezůstane ani na okamžik bez elektřiny. Elektřinu budeme dodávat za věcně usměrňovanou cenu v tzv. režimu dodavatele poslední instance," uvedla firma v tiskové zprávě. A rovněž nabízí uzavřít smlouvu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x