Středočeský kraj spouští infolinku pro lidi postižené pádem Bohemia Energy

4. listopad 2021  Redakce   Finance  2531 zobrazení  257 slov

Pomocnou ruku pro lidi, které zasáhl pád společnosti Bohemia Energy, nově nabízí Středočeský kraj. Spustil krizovou linku pro své obyvatele, kteří jsou nyní v režimu dodavatele poslední instance a neví si s nastalou situací rady.

Ilustrační snímek ze Středočeského kraje - z Kladna. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Středočeského kraje - z Kladna. Foto MEDIASHOW

„Řada lidí se ocitla v tíživé situaci, kdy nově nastavené zálohy na energie, ať už elektřinu nebo plyn, jsou násobně vyšší než v minulosti a často mohou přesahovat i výši jejich příjmu. A neznají cesty, kterými se to dá řešit, ať už je to rychlá změna dodavatele, opuštění režimu dodavatele poslední instance nebo třeba žádost o prověření nastavených záloh,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Reklama

„Naše linka míří především na pomoc seniorům, samoživitelům nebo jinak příjmově slabým občanům. Naši operátoři jim poradí, případně pomohou s kontaktováním dodavatele poslední instance,“ podotýká Petra Pecková.

Středočeský kraj je proto také v kontaktu se všemi dodavateli poslední instance na svém území.

Nikomu nemůžeme zajistit lacinou elektřinu nebo plyn, ale můžeme poradit těm, kteří důvěřují spíše úřadu než firmám a provést je procesem, jak dosáhnout co nejrychleji snížení záloh,“ dodává hejtmanka Pecková.

Krizová infolinka kraje byla spuštěna ve čtvrtek 4. listopadu. Zaměstnanci kraje budou zájemcům k dispozici na čísle 800 710 710 každý všední den od 8:00 do 16:00 hodin. Mimo tuto dobu je možné zasílat dotazy i s kontaktem na e-mail: ptejtese@kr-s.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.59 hvězdiček / Hodnoceno: 17x