Přehled opatření covid-19. Podzimní lockdown po celém Česku je tady

21. říjen 2020  Redakce   Koronavirus  286 zobrazení  608 slov

Vláda schválila další opatření proti šíření koronaviru. Od čtvrtečních (22.10.2020) 6 hodin se zavřou maloobchody a služby s výjimkou obchodů se základním sortimentem. Omezen je pohyb a kontakt lidí s jinými lidmi i s úřady.

Rouška, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comRouška, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Opatření platí od čtvrtka 22. října 6.00 hodin do 3. listopadu 2020.

Reklama

Omezení shromažďování: Shromáždění se může účastnit celkem nejvýše 100 účastníků, a to ve skupinách po nejvýše 20 účastnících a při zachování rozestupů mezi skupinami účastníků alespoň 2 metry

Omezení volného pohybu:
Vláda nařídila omezení pohybu a kontaktu s jinými lidmi.

Výjimkou jsou cesty do práce, na úřad, na nákupy, k lékaři nebo za rodinou. Cestovat lze i na pohřeb či svatbu.

Přípustné je i vycestování do zahraničí.

V přírodě či na chalupě, kam lze rovněž cestovat, mohou být spolu nejvýše dvě osoby. Výjimka v tomto případě platí pro příslušníky jedné domácnosti.

Uzavření maloobchodu a služeb: Je zakázán maloobchodní prodej a poskytování služeb v provozovnách.

Ve velkých nákupních centrech budou otevřeny pouze prodejny potravin, drogerie, lékárny a další provozovny, na něž se vztahují výjimky.

Velkoobchodní prodej je bez omezení.

Výjimka se týká:
prodejen potravin, prodejen pohonných hmot, prodejen paliv, prodejen hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, lékáren, výdejen a prodejen zdravotnických prostředků.

Prodejen malých domácích zvířat, prodejen krmiva a dalších potřeb pro zvířata, prodejen brýlí, kontaktních čoček a souvisejícího zboží, prodejen novin a časopisů, prodejen tabákových výrobků, prádelen a čistíren, provozoven servisu a oprav silničních vozidel, provozoven poskytovatelů odtahů a odstraňování závad vozidel v provozu na pozemních komunikacích.

Prodejen náhradních dílů k dopravním prostředkům a výrobním technologiím, provozoven umožňujících vyzvednutí zboží a zásilky od třetí strany, prodejen zahrádkářských potřeb včetně osiva a sadby, pokladen prodeje jízdenek, květinářství.

Provozoven pro sjednání provádění staveb a jejich odstraňování, projektovou činnost ve výstavbě, geologické práce, zeměměřičství, testování, měření a analýzu ve stavebnictví.

Prodejen textilního materiálu a textilní galanterie, provozoven servisu výpočetní a telekomunikační techniky, audio a video přijímačů, spotřební elektroniky, přístrojů a dalších výrobků pro domácnosti, provozoven realitního zprostředkování a činnosti účetních poradců, vedení účetnictví,
vedení daňové evidence.

Zámečnictví a provozoven servisu dalších výrobků pro domácnost, provozoven oprav, údržby a instalací strojů a zařízení pro domácnost, provozoven pohřební služby, provádění balzamací a konzervací, zpopelňování lidských pozůstatků nebo lidských ostatků, včetně ukládání lidských ostatků do uren.

Myček automobilů, prodejen domácích potřeb a železářství, provozoven sběru a výkupu surovin a kompostáren.

Nadále zůstávají v platnosti opatření přijatá v minulých dnech omezující provoz restaurací na výdejová okénka a zakazující provoz škol.

Od středy 21.10.2020 také platí povinnost nosit roušky ve městech a obcích na vzdálenost menší než dva metry mezi lidmi.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.89 hvězdiček / Hodnoceno: 9x