Stav hranic okolních zemí Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko

23. listopad 2020  Redakce   Koronavirus  279 zobrazení  194 slov

Koronavirus covid-19 změnil cestování v Evropě. MediaShow.cz přináší informace k 23. listopadu 2020 za jakých podmínek mohou čeští občané cestovat do Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Česko-německá hranice. Foto: MediaShow.czČesko-německá hranice. Foto: MediaShow.cz

Německo

Reklama

Pro vstup na své území vyžaduje Německo test na koronavirus, případně karanténu. Nutnost absolvovat test či izolaci platí však čerstvě i pro návraty do ČR. Existují výjimky, nevztahují se však na turistické návštěvy.

Doposud byly návštěvy alespoň do Saska možné bez karantény, pokud nepřesáhly 24 hodin, nyní to podle saského ministerstva zdravotnictví bude nejvýše 12 hodin. Avšak výlety za nákupy již nejsou možné.

Polsko

Češi mohou do Polska na 12 hodin, aniž by museli předkládat potvrzení o negativním testu na koronavirus nebo museli do karantény.

Rakousko

Rakousko požaduje od českých turistů negativní test na koronavirus, ne starší než 72 hodin. Testům se pak nevyhnete ani při návratu do ČR.

Slovensko

Při cestě na Slovensko musejí lidé předložit negativní výsledek testu na koronavirus nebo nastoupit do karantény a následně podstoupit test.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x