Benefiční koncert v Hanáckých kasárnách nadchnul

7. červenec 2022  Redakce   Kultura  1287 zobrazení  323 slov

Potleskem ve stoje odměnilo publikum Moravskou filharmonii Olomouc pod vedením Debashishe Chaudhuriho, která se představila na benefičním koncertu na nádvoří Hanáckých kasáren v Olomouci.

Foto Olomoucký krajFoto Olomoucký kraj

Benefiční open air koncert se odehrál v neobyčejných kulisách, které nejsou veřejnosti běžně přístupné. Olomoučtí filharmonici zahráli skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Vítězslava Nováka, Josefa Suka i Oskara Nedbala.

Reklama

Hudba významných českých skladatelů ostatně zazní v podání olomouckých filharmoniků i v zahraničí. U příležitosti zahájení předsednictví České republiky v Radě Evropské unie a 100. výročí založení Svazu Čechů v Chorvatsku totiž zahrají v chorvatských městech Záhřeb a Daruvar.

„Když jsme před pár měsíci začali připravovat kulturní program k českému předsednictví, zrovna vypukl konflikt na Ukrajině. Napadlo mě proto dvě témata propojit do jednoho místa a tím se stalo nádvoří Hanáckých kasáren. Večer se povedl, zejména díky Moravské filharmonii a unikátnímu prostoru, šlo o opravdu jedinečný zážitek,“ sdělil radní pro kulturu Jan Žůrek.

Ještě před zahájením koncertu hejtman Josef Suchánek ocenil dvacítku autorů nejlepších výtvarných prací soutěže základních uměleckých škol Olomouckého kraje. Žáci tentokrát tvořili na téma Inspirujeme Evropu.

Díla je možné si prohlédnout ve druhém patře budovy sídla Olomouckého kraje, kde budou k vidění po celé léto.Ti, kteří se koncertu osobně nezúčastnili, si mohou vystoupení filharmoniků užít i zpětně v pohodlí domova.

Poděkování za organizaci koncertu patří společnosti ARKS plus s.r.o., Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který se stal partnerem akce.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil