Herec Ladislav Špiner je výraznou osobností Východočeského divadla v Pardubicích

9. listopad 2023  Redakce   Kultura  250 zobrazení  397 slov

Zábavné diskusní večery s herci pořádá Východočeské divadlo Pardubice už šestou sezonu a vzhledem k jejich divácké oblíbenosti v nich pokračuje i nadále.

Východočeské divadlo v Pardubicích (září 2023). Foto MEDIASHOWVýchodočeské divadlo v Pardubicích (září 2023). Foto MEDIASHOW

Reklama
Herec Ladislav Špiner je výraznou osobností Východočeského divadla v Pardubicích
V Talk show Bez kostýmu aneb Povídání z herecké šatny připravuje a moderuje dramaturgyně GRAND Festivalu smíchu Jana Uherová, která si do dalšího dílu svého pořadu pozvala jednoho z nejpopulárnějších pardubických herců Ladislava Špinera. Uvedl to web divadla.

„Láďa se letos už potřinácté stal divácky nejoblíbenějším členem našeho souboru. Jeho mnohaletý úspěch je dán především rolemi, které ztvárnil – myslím tím nejen Amadea, jenž přispěl k získání Ceny Thálie pro herce do 33 let v roce 2010, Mefista, Rasputina, Jaga, Kabaretiéra v Cabaretu či Johnnyho Smrt v Makropulos musical, ale i všechny ostatní dramatické či komediální role i menší roličky, ve kterých je Láďa prostě nepřehlédnutelný. Na jevišti na sebe umí strhnout pozornost, jeho energie je nakažlivá,“ říká o svém hostu Jana Uherová.

Diváky čekalo i jedno překvapení, Ladislav Špiner si k sobě přizval svého kamaráda, známého hokejistu Petra Sýkoru.

„Láďa pochází z Ústí nad Labem, ale hereckou školu vystudoval v Praze, poté pět let působil ve Slezském divadle v Opavě a tři roky hrál v Moravském divadle Olomouc. V našem divadle působí od roku 2007 a dá se říct, že se tady už definitivně zabydlel, zapustil kořeny. Založil zde rodinu, s herečkou Petrou Janečkovou vychovávají dceru Karolínu, která se už taky objevila v několika našich inscenacích," říká Uherová.

"Takže jedním z okruhů otázek a odpovědí bylo na téma Pardubice – moje město. Jak se město proměnilo za posledních dvacet let, co má Láďa v Pardubicích rád, kam chodí za zábavou, kam odpočívat, zda si zde našel přátele i mimo divadlo, čímž jsme se dostali i k pardubické sportovní superhvězdě,“ dodala Jana Uherová.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 7x