Kultura je bezpečná, ujišťuje Praha

27. říjen 2021  Redakce   Kultura  1547 zobrazení  319 slov

Hlavní město Praha ve svých šestnácti kulturních organizacích garantuje dodržování proticovidových opatření. S ohledem na rostoucí počty onemocnění covid-19 potvrzují všechny kulturní organizace zřizované Prahou, že důsledně kontrolují očkování nebo testy a nošení respirátorů u svých diváků.

Ilustrační snímek - Kongresové centrum Praha. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - Kongresové centrum Praha. Foto MEDIASHOW

Všech deset městských divadel, Galerie a Muzeum hl. m. Prahy, Národní kulturní památka Vyšehrad, Městská knihovna, nebo Planetárium hl. m. Prahy kontrolují při vstupu s pomocí aplikace Tečka, zda jsou diváci vybaveni testem, nebo podstoupili očkování. Kontroluje se také používání respirátorů ve vnitřních prostorách.

Reklama

„Hlavní město chce být zárukou a garantem toho, že ve všech našich příspěvkových organizacích důsledně dbáme na dodržování všech opatření, zamezující šíření onemocnění. Proto můžeme s čistým svědomím prohlásit, že kultura je nejen u nás bezpečná,” říká radní pro kulturu Hana Třeštíková.

„Od května letošního roku, kdy se otevřely dveře divadel a hudebních sálů, se kulturní průmysly pomalu snaží opět postavit na vlastní nohy. Některá divadla zrušila letní divadelní prázdniny, aby vykompenzovala ztráty příjmů, všichni jsme se museli uskromnit a napřít síly, abychom tuto pro kulturu nepříznivou situaci zvládli. Byla by velká škoda veškeré tyto snahy opět utnout,” uvádí Daniel Přibyl, ředitel Městských divadel pražských.

„Pokud si chceme užívat kulturu jako před covidem, je třeba přistoupit na specifické fungování, které vyžaduje aktuální situace. Použití dezinfekce, nošení respirátorů či roušek a prokázání bezinfekčnosti nevnímám jako omezení, ale naopak jako výsadu našich příspěvkovek, která zaručuje bezpečné fungování a jsem ráda, že se za ně mohu takto postavit,” doplňuje Hana Třeštíková.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x