Michal Viewegh: Autorské čtení je nedílnou součástí spisovatelské práce

6. únor 2021  Redakce   Kultura  2132 zobrazení  876 slov

Série autorského čtení domácích autorů má přitáhnout pozornost širší veřejnosti ke čtení knih. V prostředí zrekonstruované kobky na pražské náplavce se původně počítalo s živým publikem. Kvůli mimořádným opatřením se projekt prezentuje videozáznamem.

Ilustrační snímek - knihy. Foto PixabayIlustrační snímek - knihy. Foto Pixabay

 

Reklama
„Mohli jsme projekt odložit a počkat na příznivější okolnosti, ale nakonec jsme se rozhodli, že autorská čtení odstartujeme podle plánu a to přes sociální sítě. Věřím, že si projekt své diváky najde a v dnešní době, kdy je živá kultura nedostupná, to bude o to milé zpestření. Kdy jindy vzít do ruky dobrou knihu než v době, která nám mnoho důvodů k radosti nepřináší, “ říká radní Prahy pro oblast majetku a městských firem firmy Jan Chabr.
„Jsem přesvědčený, že kniha je stále nepostradatelná pro vývoj osobnosti a fantazie každého člověka. Věřím, že se nám pro tento projekt podařilo dát dohromady velmi zajímavou skupinu populárních i méně známých domácích autorů a autorská čtení budou mít velmi dobrou úroveň.“
Čtení v kobce, jehož odborným poradcem je nejprodávanější domácí spisovatel Michal Viewegh, si v prvé řadě klade za cíl popularizaci knihy a čtení. Podle autorů projektu hraje kniha nezastupitelnou roli ve vzdělanosti, výchově a formování základních sociálních návyků jednotlivce i celé společnosti. A je důležité toto poselství předávat zejména dětem a dospívající mládeži, která stále častěji utíká do virtuálního světa počítačových her.
„Nápad na uspořádání série veřejných čtení upřímně vítám, neboť autorské čtení považuji od začátku své kariéry za nedílnou součást spisovatelské práce. Třeba v Německu nebo ve Franci mají podobná autorská čtení mnohaletou tradici a jsou opravdu hojně navštěvovaná. Žádný autor by se neměl čtenářům vyhýbat, už proto, že veřejné čtení je kromě marketingové propagace také skvělý způsob, kterým si autor může okamžitě ověřit kvalitu svého textu," dodává k projektu spisovatel Michal Viewegh.
Vedle Michala Viewegha se v kobce během letošního roku představí například držitelka ceny Magnesia Litera 2019 Pavla Horáková či nejmladší ze tří potomků Pavla Kohouta Tereza Boučková. Projekt odstartuje ve čtvrtek 4. února jedna z nejoblíbenějších románových autorek současnosti, Alena Mornštajnová.

 

„Mohli jsme projekt odložit a počkat na příznivější okolnosti, ale nakonec jsme se rozhodli, že autorská čtení odstartujeme podle plánu a to přes sociální sítě. Věřím, že si projekt své diváky najde a v dnešní době, kdy je živá kultura nedostupná, to bude o to milé zpestření. Kdy jindy vzít do ruky dobrou knihu než v době, která nám mnoho důvodů k radosti nepřináší, “ uvádí radní Prahy pro oblast majetku a městských firem  Jan Chabr v tiskové zprávě.

Čtení v kobce, jehož odborným poradcem je nejprodávanější domácí spisovatel Michal Viewegh, si v prvé řadě klade za cíl popularizaci knihy a čtení. Podle autorů projektu hraje kniha nezastupitelnou roli ve vzdělanosti, výchově a formování základních sociálních návyků jednotlivce i celé společnosti.

A je důležité toto poselství předávat zejména dětem a dospívající mládeži, která stále častěji utíká do virtuálního světa počítačových her.

„Nápad na uspořádání série veřejných čtení upřímně vítám, neboť autorské čtení považuji od začátku své kariéry za nedílnou součást spisovatelské práce," říká k projektu spisovatel Michal Viewegh.

"Třeba v Německu nebo ve Franci mají podobná autorská čtení mnohaletou tradici a jsou opravdu hojně navštěvovaná. Žádný autor by se neměl čtenářům vyhýbat, už proto, že veřejné čtení je kromě marketingové propagace také skvělý způsob, kterým si autor může okamžitě ověřit kvalitu svého textu," dodává Viewegh.

Vedle Michala Viewegha se v kobce během letošního roku představí například držitelka ceny Magnesia Litera 2019 Pavla Horáková či nejmladší ze tří potomků Pavla Kohouta Tereza Boučková. Projekt odstartovala jedna z nejoblíbenějších románových autorek současnosti, Alena Mornštajnová.

Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x