Mladoboleslavské divadlo vstoupilo do nové sezony

4. září 2022  Redakce   Kultura  950 zobrazení  323 slov

Mladoboleslavské divadlo vstoupilo do nové divadelní sezony a jako každý rok se bude snažit divákům nabídnout nevšední kulturní zážitky.

Městské divadlo v Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOWMěstské divadlo v Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOW

Po několikaleté pauze, zapříčiněné rekonstrukcí nádvoří, se letos v srpnu po dlouhé době vrátila tradice hraní na hradu Kost a diváci tak měli možnost zhlédnout hned dvě reprízy oblíbeného Psa baskervillského na nádvoří tohoto impozantního hradu.

Reklama

Jak uvádí web Mladé Boleslavi v tiskové zprávě, s koncem léta se také dokončuje dlouho plánovaná rekonstrukce pánských šaten v městském divadle. A zatímco se v budově pilně pracuje, soubor vyjíždí hrát alespoň mimo budovu mladoboleslavského divadla, kromě zmíněné Kosti je to Chrudim s inscenací Amadeus, Vrchlabí nebo Nižbor, kde odehrál autorské čtení Sáňky se zvonci.

.V závěru srpna nesmělo chybět ani tradiční setkání s pedagogy z boleslavských škol, kdy divadlo přivítalo zástupce z řad Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, gymnázia Mnichovo Hradiště, obchodní akademie, ISŠ Na Karmeli, Střední školy gastronomické a Střední a vyšší odborné zdravotnické školy. Pedagogům byl představen dramaturgický plán na novou sezonu.

Samozřejmě nemohlo chybět ani tradiční zahájení školního roku na SOŠ a SOU Horky nad Jizerou, které proběhlo 1. září přímo na zámečku v Horkách. Předcházelo mu setkání s partnery a přáteli divadla a celý večer zahájila proslovem a přivítáním ředitelka divadla Janeta Benešová společně s ředitelkou školy Markétou Klímovou Ulmanovou.

Poté už se studentům, pedagogům a příznivcům školy i kultury přestavil Petr Bucháček v roli nejslavnějšího hypochondra Argana. Moliérovu klasickou komedii Zdravý nemocný v režii Jiřího Š. Hájka vidělo téměř 180 diváků.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x