Na Top RoofTop festivalu zahrají Vltava i cenami ověnčená Beata Hlavenková

31. květen 2021  Redakce   Kultura  1884 zobrazení  509 slov

Dne 3. července se uskuteční šestý ročník karlovarského multižánrového festivalu Top RoofTop.

Beata Hlavenková a Kapela snůBeata Hlavenková a Kapela snů

S heslem Postavme kulturu zpátky na nohy lákají organizátoři na koncertní vystoupení hvězd jako například skupiny Vltava, cenami ověnčené zpívající pianistky a skladatelky Beaty Hlavenkové s Kapelou snů, ale i regionálních talentů.

Reklama

Akce se nově uskuteční na náměstí Dr. Milady Horákové v Karlových Varech. Po více jak desetiletí se tak na prostranství v centru města bude konat kulturní akce.

Program festivalu slibuje výběr hvězd hudební scény v čele s kapelou Vltava. Skupina herce a hudebníka Roberta Nebřenského si k oslavám pětatřiceti let od svého vzniku na podzim nadělí nové album Spass muss immer sein. V Karlových Varech představí z tohoto alba několik nových skladeb.

Vystoupí také trojice výjimečných žen - Cenami Anděl ověnčená zpívající pianistka a autorka soundtracků filmů Dukla 61 a Zátopek Beata Hlavenková s Kapelou snů, jazzová vokální virtuózka Mirka Novak se zbrusu novým sólovým projektem a karlovarská rodačka Aiko, jejíž tvář v posledních týdnech zdobí Times Square v New Yorku v rámci celosvětové kampaně Equal hudební platformy Spotify.

„Kancelář architekta města sídlící na náměstí poskytla prosklené prostory coby jedno ze dvou pódií. Koncerty za sklem představují alegorii na tuto zvláštní dobu, kdy umělci směli vystupovat pouze online, za monitory. KAM instaluje do prostoru také výstavu o historii náměstí, aby se návštěvníci mohli dozvědět něco víc o minulosti svého okolí," vysvětluje prezidentka festivalu Ing. Běla Čurlinová.

"Festival je bez vstupného. Občerstvení, stánky s uměleckými výtvory, vše z našeho regionu. Příchozí budou moci podpořit děti z dětského domova Čtyřlístek Planá zakoupením jejich výtvorů,” dodává Čurlinová.

Vystoupí také dvojice regionálních nadějných kapel. Sedmero studentů Funky Monx a popové duo The Sidewaves jsou dvěmi z pěti finalistů soutěže Karlovarského Kraje Top RoofTop Talenty 2021, kterou festival uspořádal online v době zavřené kultury. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v první polovině června.

„Do soutěže se přihlásilo na dvě desítky kapel s vlastní tvorbou. Vítězové získají kromě hodnotných cen možnost vystoupit na partnerských kulturních akcích v regionu i mimo něj jako například Kulturně ozdravná kúra v Mariánských Lázních nebo na plzeňském Festivalu na ulici,” říká dramaturg festivalu Ricardo Delfino.
Akce se koná za podpory magistrátu města Karlovy Vary a úřadu Karlovarského kraje.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x