Náchodské slavnosti jsou největší kulturní akcí ve městě

30. srpen 2022  Redakce   Kultura  1432 zobrazení  204 slov

Letošní ročník největší kulturní akce v Náchodě, Náchodských Kuronských slavností, se z důvodu pokračující rekonstrukce zámeckého kopce a dalších plánovaných úprav v areálu Státního zámku Náchod uskuteční v sobotu 10. září 2022 na Masarykově náměstí a v přilehlých ulicích.

Ilustrační snímek z Náchoda (náměstí). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Náchoda (náměstí). Foto MEDIASHOW

Jak uvádí web města v tiskové zprávě, celodenní program nabídne hudební vystoupení dětských zpěváků i velkolepý večerní koncert Malina Brothers, koncert Smíšeného pěveckého sboru Kácov Nové Město nad Metují nebo Pěveckého sboru Hron, a mnoho dalšího.

Reklama

Na své si přijdou i děti - v Parku osobností a v areálu SVČ Déčko pro ně budou připraveny různé aktivity a soutěže pod taktovkou Déčka Náchod, loutkové divadélko a taneční vystoupení.

Chybět nebudou ani zážitkové ukázky vojenského ležení, zbraní, dobové kuchyně a šermu v podání Historického spolku Antares.

V tento den jsou návštěvníci zváni do stálé expozice Muzea Náchodska v Broučkově domě na Masarykově náměstí, kde mohou zdarma navštívit expozici Historie Náchoda a Náchodska a zúčastnit se komentované prohlídky „Za Kuronskými do muzea". Jeho milost, vévoda Kuronský a Zaháňský, se svou družinou přijede na Masarykovo náměstí ve 14 hodin.


Reklama

Autor: Redakce



Hodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x