Nová kniha popisuje krásy Olomouckého kraje

2. listopad 2022  Redakce   Kultura  927 zobrazení  327 slov

Olomoucký kraj má po šestnácti letech novou knihu popisující krásy tohoto výjimečného regionu. Formou textu a fotografií provede čtenáře po místech, která možná neznají, a ta, jež navštívili, zobrazuje v nové perspektivě.

Ilustrační snímek z Olomouckého kraje - z centra Olomouce. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Olomouckého kraje - z centra Olomouce. Foto MEDIASHOW

Slavnostní křest knihy Olomoucký kraj – Souznění dvou tváří, proběhl přímo v budově hejtmanství. Nové dílo má více než 150 stran a 455 fotografií od padesátky různých autorů.

Reklama

„Je pro nás pocta a potěšení, že jsme mohli tuto knihu připravit, protože z Olomouckého kraje pocházíme a nepřestává nás fascinovat svými krásami. Nazvali jsme ji Souznění dvou tváří, protože nejlépe vystihuje spojení kouzelné přírody na severu s kulturním bohatstvím a tradicemi na jihu,“ uvedl Ivan Marek, vydavatel a ředitel m-ARK Marketing.

„Kniha může být skvělou inspirací pro výlety nebo dovolenou v Olomouckém kraji. Jediná potíž bude v tom, vybrat si, kam vyrazit dřív, protože krásných míst je u nás opravdu spousta. A kdo třeba už přemýšlí, čím potěšit svoje blízké na Vánoce, má teď skvělý tip,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Novinku si mohou zájemci koupit přímo z domova. Kniha totiž je k dispozici od 1. listopadu 2022 na webu www.dovolenasnapadem.cz.

„Jde o jeden z velmi úspěšných současných projektů Olomouckého kraje. Ten spolu se sérií videospotů, o něž projevila zájem i agentura CzechTourism, a druhým dílem filmové pohádky Princezna zakletá v čase, který hejtmanství rovněž podpořilo, zachycuje krásy našeho regionu z jiného pohledu,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Publikace navazuje na knihu Harmonie kultury a přírody, která vyšla v roce 2006. Autorem současné novinky je společnost m-ARK Marketing. Tiskovina vyšla v nákladu 1 500 kusů a koupit se dá za 550 korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x