Variace přináší do Karlových Varů hudební a filmový program

9. listopad 2022  Redakce   Kultura  980 zobrazení  299 slov

V roce 2022 se spojil Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary s Českou filharmonií a přinesou do Karlových Varů druhý ročník akce Variace. Během pátku a soboty budou mít diváci a posluchači možnost zažít hned několik unikátních událostí v kinech i Karlovarském městském divadle.

Ilustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOW

Tiskovou zprávu uvedl web Karlovarského kraje.

Reklama

Připraveny jsou také koncerty pro veřejnost a právě první z nich se uskuteční v pátek 11. listopadu v budově bývalé spořitelny v Karlových Varech, kde vystoupí těleso sestavené ze členů České filharmonie a Karlovarského symfonického orchestru. Komorní dechový soubor zahraje sklady Františka Kramáře a Jiřího Družeckého. Koncert začíná v 17 hodin a vstup je zdarma.

Sobotní program bude velmi bohatý a užít si ho mohou milovníci filmu i hudby. U příležitosti Trierovského podzimu uvedou Variace v kině Čas od 11 hodin a na KVIFF.TV legendární film Larse von Triera s názvem Melancholie. Od 15 hodin pak bude připravený nový snímek režiséra Jamese Graye Armagedon Time, který byl představen letos v hlavní soutěži na festivalu v Cannes.

Třešničkou na dortu sobotního filmového programu bude promítání jednoho z nejvýraznějších filmů letošního benátského festivalu – Tár, jenž představí herečku Cate Blanchett v roli uznávané ale i obávané dirigentky L. Tár.

Také v sobotu si přijdou na své fanoušci vážné hudby. Ansámbl složený z hráčů České filharmonie a KSO provede v prostorech Vřídelní kolonády Mozartův Houslový koncert B-dur a Symfonii A-dur.

V Karlovarském městském divadle pak v rámci večerního programu zahraje Česká filharmonie Dvořákům Houslový koncert a-moll a Beethovenovu Symfonii č. 7 A-dur.

Kompletní program a další informace jsou uvedeny na webových stránkách akce.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x