Výstava Má vlast cestami proměn je opět v Ústí n. L.

4. listopad 2022  Redakce   Kultura  868 zobrazení  268 slov

Národní putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v České republice i na Slovensku. Pomocí fotografií a příběhů prezentuje stav před rekonstrukcí a po ní. Národní putovní výstava bude k vidění v budově Magistrátu města Ústí nad Labem.

Ilustrační snímek z areálu UJEP v Ústí nad Labem. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z areálu UJEP v Ústí nad Labem. Foto MEDIASHOW

Informaci o akci uvedl web města Ústí nad Labem v tiskové zprávě.

Reklama

Do tohoto unikátního projektu se již zapojilo i statutární město Ústí nad Labem. Prostřednictvím oddělení cestovního ruchu takto město v minulosti prezentovalo proměnu Erbenovy vyhlídky (2016), Ústeckého podzemí (2017), jezera Milada (2018), prostoru Zanádraží (2019), výletního zámečku Větruše (2020) či Vyhlídky Františka Málka (2021).

V letošním roce je představena výstavba kampusu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v prostoru bývalé Masarykovy nemocnice. Součástí kampusu je venkovní amfiteátr, univerzitní knihkupectví nebo kaple.

V areálu je umístěna také lavička Václava Havla či pamětní místo Václava Sedláčka. Náměstíčko před budovou Centra přírodovědných a technických oborů slouží jako kontaktní prostor nejen pro studenty a zaměstnance univerzity, ale také pro veřejnost.

Do letošního ročníku výstavy Má vlast cestami proměn se přihlásilo 91 projektů, 3 z nich dokonce ze Slovenska. Postupně ve třech mezipatrech budovy Magistrátu města Ústí nad Labem budou moci návštěvníci shlédnout průřezovou kolekci vybraných plakátů formátu A1, které ukazují, jak se postupně měnily různé části měst, obcí či krajiny napříč Českou a Slovenskou republikou. Výstava bude k vidění do 24. 11. 2022 v úředních hodinách magistrátu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x