Donald Trump stačil při návštěvě Velké Británie urazit premiérku Theresu Mayovou i královnu Alžbětu II.

15. červenec 2018  Redakce   Lidé  947 zobrazení  264 slov

Make America Great Again! Donald Trump, který je 45. prezident Spojených států amerických, miluje summity a velká gesta. Na svém současném evropském turné nezahálí a opět ukazuje, že je alfasamec.

Donald Trump, karikatura. Foto: Pixabay.comDonald Trump, karikatura. Foto: Pixabay.com

Avšak, zdá se, že je trochu neohrabaným. Nezastaví se před ničím.

Reklama

Při současné návštěvě Velké Británie, kam přiletěl z Bruselu po skončení summitu NATO, je Donald Trump nejen terčem protestů a výsměchu Britů, ale také středem pozornosti médií.

Ta si všímají jeho neurvalých gest nazývaných jemněji jako trapasy, které nafilmované baví celý internet.

Na audienci u Alžběty II. americký prezident Donal Trump dvakrát porušil protokol. Nejprve nechal britskou královnu, které je 92 let, čekat 12 minut na slunci, než se dostavil se svou manželkou Melanií. Ani jeden z prezidentského páru se před královnou neuklonil.

Další trapas ale přišel později.

Při prohlídce královniny stráže se Donald Trump dopustil hrubého porušení protokolu. Královna mu sice gestem naznačila, že má jít po jejím boku, toho se ale nedočkala. Naopak host z Bílého domu se k ní postavil zády a vyrazil kupředu. Alžběta II. tedy vzdala snahu ho upozorňovat a raději ho obešla.

Obdobně se podle Trumpových kritiků hrubě a neuctivě choval k britské předsedkyni vlády. Theresu Mayovou nejen že nejprve urazil v rozhovoru pro deník The Sun, ale také při osobním kontaktu ji vzal za paži a táhl ji dopředu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x