Kalousek tvrdí, že četl zprávu OLAF. Dotace na Babišovo Čapí hnízdo byl prý podvod

2. leden 2018  Redakce   Lidé  480 zobrazení  272 slov

Zpráva OLAFu skončí ve vyšetřovacím spise ke kauze Čapí hnízdo premiéra Andreje Babiše (ANO). Poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) navíc tvrdí, že zprávu četl. A ta údajně potvrzuje spáchání kriminálního činu. Uvedl to v úterý na sociálních sítích.

Andrej Babiš. Foto: MediaShow.czAndrej Babiš. Foto: MediaShow.cz

„Zpráva OLAF jasně formuluje fakt, že byl spáchán kriminální čin a úřad doporučuje Evr.komisi 100% korekce. Přeloženo - byl to podvod. EU ať to neplatí a členský stát ať to trestně stíhá,“ uvedl v úterý Miroslav Kalousek na svém účtu sociální sítě Twitter.

Reklama

„Nemohu to více rozvinout. Kdybych to měl v ruce, tak to okamžitě zveřejním na svém Facebooku, protože jsem přesvědčený, že je ve veřejném zájmu, aby zpráva byly zveřejněná,“ dovysvětlil Miroslav Kalousek webu Aktuálně.cz.

Městské státní zastupitelství v Praze v úterý nedoporučilo ministerstvu financí zveřejnění zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o vyšetřování farmy Čapí hnízdo.

Podle mluvčí žalobců Štěpánky Zenklové by zveřejnění dokumentu mohlo ohrozit trestní řízení.

Kvůli 50milionové dotaci pro Čapí hnízdo obvinila policie premiéra Andreje Babiše a žádá o jeho vydání Sněmovnu.

Podle Andreje Babiše jeho bývalá firma Agrofert, která je momentálně ve svěřenském fondu, podala stížnost k evropskému ombudsmanovi a k Soudnímu dvoru Evropské unie kvůli vyšetřování Čapího hnízda, které vedl OLAF. Předseda vlády to oznámil v úterý na tiskovém brífinku po novoročním obědě s prezidentem Milošem Zemanem.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x