Pašeračka Tereza H. má zůstat v pákistánském vězení 8 let a 8 měsíců. Co ji tam čeká?

22. březen 2019  Redakce   Lidé  663 zobrazení  225 slov

Před rokem byla chycena na pákistánském letišti a následně obviněna, že tehdy 21letá Tereza H. pašovala v kufru heroin. Nekompromisní verdikt si vyslechla tento týden. Má si v ženské věznici Kot Lakhpat v Láhauru odsedět 8 let a 8 měsíců.

Vězení, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comVězení, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Mladá Češka se chystá proti verdiktu odvolat.

Reklama

Pokud ale bude její odvolání neúspěšné, čekají ji podle mnohých "zasvěcených komentářů" některých českých médií drsné podmínky.

Nejčastěji zmiňují se většinou velice špatné hygienické podmínky. Nejčastějšími nemocemi jsou zde hepatitida typu C, tuberkulóza nebo třeba i virus HIV.

Jednou z možností by bylo, aby si Tereza H. odseděla trest v české věznici. Jenže Česká republika nemá s Pákistánem uzavřenou smlouvu o vydávání vězňů.

Vzhledem k verdiktu a kontaku českých úřadů s Terezou H. je pravděpodobné, že česká strana se nyní bude pokoušet s Pákistánem podobnou dohodu - jako má například s jinými zeměmi - uzavřít.

„Česká republika s Pákistánem o této dohodě jedná,“ potvrdil webu Expres.cz Robert Řehák, zástupce ředitele odboru českého ministerstva zahraničí. Avšak samotná Tereza H. by o to musela sama požádat, aby případně z Pákistánu odletěla vykonat trest do Česka.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x