Prezidentské volby v USA: Schyluje se k souboji Hillary Clintonová - Donald Trump

17. březen 2016  Redakce   Lidé  13894 zobrazení  333 slov

Prezidenstké primárky v USA pomalu vzdávají další kandidáti. U Republikánů konkurenci válcuje Donald Trump, u Demokratů se daří Hillary Clintonové. Ta již sebevědomě prohlásila, že se moc těší na souboj s Donaldem Trumpem.

Donald Trump. Foto: Facebook Donald J. TrumpDonald Trump. Foto: Facebook Donald J. Trump

V Demokratické straně totiž upevňuje vedení bývalá první dáma Hillary Clintonová. Proti levicovému senátorovi Berniemu Sandersovi měla v posledním volebním dni několikrát i štěstí, v Missouri a důležitém Illinois zvítězila velmi těsným rozdílem.

Reklama

To Donald Trump válcuje republikánské spolukandidáty. Ti postupně odpadávají, avšak hlavní soupeř Ted Cruz v souboji o kandidaturu proti demokratickému kandidátovi setrvává.

Kdo je Donald Trump

Donald John Trump (* 14. června 1946, New York) je americký obchodní magnát, politik, televizní hvězda a spisovatel. Je předsedou a generálním ředitelem Trump Organization, která se zabývá nemovitostmi. Trump je též zakladatelem společnosti Trump Entertainment Resorts, která provozuje mnoho kasin a hotelů po celém světě. Podle seznamu časopisu Forbes je Donald Trump 488. nejbohatším člověkem světa. Díky své reality show The Apprentice na americkém televizním kanále NBC se stal ještě slavnějším.

Kdo je Hillary Clintonová

Hillary Diane Rodhamová Clintonová (* 26. října 1947, Chicago) je bývalá ministryně zahraničních věcí Spojených států amerických, povoláním právnička. V dubnu 2015 ohlásila svou druhou kandidaturu na prezidentku USA. Dříve působila v roli služebně mladší senátorky (Junior Senator) za stát New York. Byla kandidátkou na nominaci za Demokratickou stranu v prezidentských volbách roku 2008. Je manželkou Billa Clintona, 42. prezidenta USA, a z tohoto důvodu byla v letech 1993–2001 první dámou USA. Od 20. ledna 2009 byla ministryní zahraničí USA ve vládě nového prezidenta Baracka Obamy, jehož byla největší soupeřkou v primárních volbách Demokratické strany.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil