Sámer Issa vydává druhou r‘n‘b desku

12. prosinec 2005  Redakce MS   Lidé  442 zobrazení  411 slov

Konečně! Finalista první řady pěvecké reality show Česko hledá SuperStar z roku 2004, devatenáctiletý kluk z Děčína - Sámer Issa, vstupuje na předvánoční trh s novým albem.

Logo MediaShow.czLogo MediaShow.cz

Jmenuje se Break The Silence a nabízí třináct skladeb v celkovém čase lehce přes 45 minut. Sice to není Eminem či mega úspěšná hip hopová kapela Black Eyed Peas, ale na český trh hodně dobré!

Reklama

Sámer především zapracoval na anglické výslovnosti a i celkově je deska daleko vyzrálejší než jeho loňský, narychlo spíchnutý debut.

Nová deska Break the Silence je potvrzením, že Sámer na sobě hodně zapracoval a dobrým krokem byla volba Ondřeje Brzobohatého jako producenta a hlavního spoluautora obsahu. Na desce makali také známí DJs Neo a Wich.

Desku otvírá minutové hororové intro a po něm to Sámer rozjede naplno. "Move" je taneční odvazovkou a určitě ji lze zařadit na jeden z hlavních hitů alba.

V nastoupené cestě rytmů pokračuje "Breath". Poté následuje "Až zastavíme čas". Tahle skladba je jedna ze dvou čistě zpívaných v češtině. Těžko říci, proč. Že by kvůli rádiovému singlu? Dokonce i skupina Support Lesbiens příští rok vydá čistě českou desku. Anglicky zpívá také Martina Balogová i královna českého r‘n‘b, mladičká Victoria. Druhou vyloženě českou Sámerovou písničkou je "Chtěl bych".

"Just a Girl" baví textem i hudební stránkou. To jistě bude druhý hit alba. Třetí trefou do černého je duet "Hot and Wet", pro který si Sámer našel tuzemskou zpěvačku Victorii.

Nadprůměrné r‘n‘b ještě nabízí skladby "Beatiful Feeling" a "If U Want It", které mají tu správně našláplou atmosféru a plus jim dodávají šikovně použité samply rockově přibroušených kytar.

Sámer Issa je považován za průkopníka domácího r‘n‘b. První debutovou desku Busted si koupilo 50 tisíc posluchačů.

Oproti debutu se na vyzrálejším albu Break the Silence podílela výhradně domácí produkce: polovina repertoáru pochází od Ondřeje Brzobohatého (zároveň spoluproducenta desky), přičemž první singl "Až zastavíme čas" pro Sámera připravil DJ Wich (polovina seskupení Indy&Wich). Ve čtyřech skladbách je spoluautorem samotný Sámer.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil