Victoria boduje s Hotelem California a míří na MTV

27. prosinec 2005  Redakce MS   Lidé  1235 zobrazení  700 slov

Nová česká hudební naděje! Zpěvačka Victoria, vlastním jménem Věra Ficková, vydala desku This Is Me a její singl Hotel California se zalíbil.

Logo MediaShow.czLogo MediaShow.cz

Natolik, že jej hrají téměř všechna česká hitová rádia! Třeba v hitparádě Evropy 2 Pepsi Chart je na druhém místě a v t-music na Primě je třetí týden. Tam také se úspěšně drží ve dvacítce nej songů.

Reklama

Od ledna bude t-music i na Evropě 2. Takže Pepsi Chart se stane minulostí. Osud Hotelu California – legendárního hitu skupiny Eagles ze 70. let – v podání Victorie, budeme moci sledovat jak v televizi, tak i na rádiových vlnách!

O dvaadvacetileté Victorii se říká, že je královnou české r‘n‘b. Pochází z Jižní Afriky. Maminka je z Namibie, táta je Čech. Ještě před osmi lety žila v Kapském Městě. Do Evropy se s rodiči vrátila v roce 1997. Vystudovala zde Britskou obchodní akademii. Učila se především finance a marketing.

Jejím rodným jazykem je angličtina. Takže zpívá hlavně v tomto světovém jazyce. Ovšem umí i holandsky, neboť u nich doma se mluvilo i touhle řečí. Naučila se i česky. Podle svých slov má ale dodnes problémy se skloňováním. Navíc češtinu považuje za nejtěžší jazyk na světě. A aby toho nebylo málo, učí se nově italštinu!

Proč to všechno? Victoria má velké ambice. Hudbou se chce prosadit dál v Evropě. Jejím snem je, aby její videoklipy se hrály na slavné a světoznámé hudební televizi MTV!

Victoria údajně míří do segmentu r‘n‘b, který má nyní pod palcem Lauryn Hill. Od maminky se naučila gospely, které zpívala v kostelech v Kapském Městě. Tam se jí podle svých slov moc nechtělo. Její učitelkou např. byla stokilová černoška.

Jak se Victoria dostala v Česku k hudbě? Chtěla se tady doma nějak uchytit, a tak chodila do pražského klubu Karlovy lázně, kde člověk může přijít na pódium a zpívat.

Tam ji objevil producent Iceman – mimochodem rezidentní DJ a tvůrce party Soul night. Oslovil Věru Fickovou s otázkou, jestli nemá zájem. Victoria přikývla a od té doby vystupuje po klubech. Zpočátku to byly spíš improvizace. On pustil hudbu a Victoria zpívala. Později se šlo do studia a vznikla prvotina Křídla.

Tento singl vydal label Ice Dogg records. Patronem se stal pražský klub Mecca. Křtil se v lednu 2004. Druhý singl Cry vznikl na jaře 2005. Ten se křtil opět v holešovickém klubu Mecca.

Její debutové album This Is Me vyšlo konečně v listopadu 2005 u vydavatelství Universal/Ice Dogg records.

První singl z tohoto alba Cry se stal radiovým hitem. Druhý singl Hotel California má ambice ještě vyšší. Video, které se právě začíná objevovat na všech českých TV kanálech, se velmi povedlo.

Victoria na albu také autorsky spolupracovala. Napsala si totiž všechny texty sama, což na české scéně nebývá zvykem. Hudby se chopil pražský r‘n‘b DJ Iceman, který celou desku také produkoval. Spolupracovali rovněž přizvaní hosté.

Na této desce najdeme hned dva rappery. Tím prvním je slovenský Helico´ a druhým je MC NI, člen amerického uskupení Cherry Hill. Jako bonus na desce najdete remix prvního singlu Cry, o který se postaral slovenský hip-hopový DJ K.I.P.

Victoria ale je i na desce Sámera Issy. Všiml si jí a nazpívala duet Hot And Wet pro jeho album Break The Silence. Při natáčení se ovšem nepotkali. Každý si natočil svoji část. Celkově se to pak namixovalo dohromady, což je dnešní běžná praxe.

Tip MediaShow: Zajímáš se víc o Victorii? Podívej se na www.victoriamusic.cz


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil