Chystá se festival „Liberec – jedno město pro všechny“

28. srpen 2022  Redakce   Lifestyle  1172 zobrazení  274 slov

Jedenáctý ročník festivalu cizinců a národnostních menšin – „Liberec – jedno město pro všechny“, láká na již tradiční představení cizineckých komunit žijících v Libereckém kraji. Návštěvníci se tak mohou těšit na zajímavá kulturní vystoupení i ochutnávku cizokrajných specialit.

Ilustrační snímek z Liberce - u zoologické zahrady. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Liberce - u zoologické zahrady. Foto MEDIASHOW

Festival se uskuteční v úterý 30. srpna 2022 na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci od 15.00 do 18.00 hodin a pomyslnou třešničkou na festivalovém dortu bude vystoupení skupiny Superhero Killers, která vystoupí před libereckou radnicí v 19.30 hodin.

Reklama

„Do projektu se zapojuje stále více partnerů, kteří ho podporují a přibývá také cizineckých komunit, které vidí smysluplnost a potřebnost prezentovat svoji kulturu a zvyky, byť tu s námi žijí již řadu let. Věřím, že to je cesta k vzájemnému pochopení“, říká ředitel Kontaktu Michael Dufek.

Festival spolupořádá Komunitní středisko Kontakt a Centrum na podporu integrace cizinců v Libereckém kraji ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci za finanční podpory Libereckého kraje a města Liberce.

„V letošním roce se do projektu zapojilo více než 12 komunit, některé formou tradičních ochutnávek, jiné zase formou kulturních vystoupení. Jsme rádi, že můžeme cizineckým komunitám zprostředkovat i akce tohoto charakteru, které se od naší každodenní práce s cizinci zcela liší. Festival udává příklad dobré praxe a my jsme rádi jeho součástí“, říká vedoucí libereckého Centra na podporu integrace cizinců Žaneta Kaprasová.

Každý návštěvník si tak bude moci odnést domů připravenou ochutnávku od šesti cizineckých komunit. Pro realizaci ochutnávek byl zvolen ekologicky rozložitelný obalový materiál, který je šetrnější k přírodě.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x