Den Středočeského kraje zve do muzeí a galerií

20. říjen 2022  Redakce   Lifestyle  809 zobrazení  270 slov

Střední Čechy se připravují na Den Středočeského kraje, který se koná tradičně 28. října v den státního svátku a vzniku samostatného Československa.

Ilustrační snímek ze Středočeského kraje - muzeum na zámku ve Vlašimi. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Středočeského kraje - muzeum na zámku ve Vlašimi. Foto MEDIASHOW

Při této příležitosti nabízejí středočeská muzea a galerie zřizovaná krajem pestrý kulturní program pro všechny věkové skupiny. Kulturní instituce lze často navštívit zdarma nebo za symbolické vstupné. Uvedl to web Středočeského kraje.

Reklama

Do Středočeských muzeí a galerií zve návštěvníky také hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková:

„Program našich muzeí a galerií je opravdu pestrý, každý si z něj může vybrat „to své“. To platí nejen pro tento speciální den."

Den Středočeského kraje se v kraji slaví již tradičně, to platí také pro speciální nabídku krajských příspěvkových organizací, které nabízejí v tento den vstup zcela zdarma či jen za symbolické vstupné.

Radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda k tomu uvádí: „V rámci našich příspěvkových organizací se neustále snažíme programovou nabídku přizpůsobovat moderní době a očekávání našich návštěvníků. 28. října se pomyslně otevřou brány všech našich muzeí a galerií a návštěvníci budou moci objevovat, poznávat a dozvídat se nové věci, anebo se zkrátka jen bavit. Ze široké nabídky si vybere opravdu každý. Nechte se tedy překvapit novými zážitky! Těšíme se na vás!“


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x