Jak vypadá povinné ručení 21. století? Šokuje svou jednoduchostí a modernitou

5. březen 2019  Advertorial   Lifestyle  1174 zobrazení  679 slov

Připadá vám vaše povinné ručení jako ze středověku? Nezaspěte dobu a porozhlédněte se po lepším. S jakými vymoženostmi se nyní můžete na trhu setkat?

Řidič, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comŘidič, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Na českém trhu v současné době nabízí povinné ručení celkem 14 pojišťoven. To je docela slušná konkurence, a aby jednotlivé firmy zaujaly potenciální klienty, jsou nuceny své produkty neustále zlepšovat.

Reklama

Jaké moderní nástroje jsou běžnému klientovi k dispozici?

Cenové porovnávače

Pryč jsou doby, kdy člověk musel udělat zdlouhavý průzkum, aby zjistil, kde mu poskytnou nejlevnější povinné ručení. Díky nezávislému porovnání cen si může zobrazit ceny povinného ručení pro svůj typ vozidla během minuty.

Tímto způsobem funguje i cenový porovnávač Porovnej24.cz. Klient do formuláře jednoduše zadá údaje o svém vozidle a naježděném bonusu, a tento portál mu zobrazí seznam cenových nabídek na trhu, seřazených od nejlevnější po nejdražší. Portál Porovnej24.cz garantuje nalezení nejlevnější ceny na trhu.

Díky cenovému srovnání může někdy klient natrefit i na neveřejné ceny a „podpultové“ nabídky. Jak je to možné? Jednotlivé pojišťovny mají různé způsoby marketingové propagace a cenové porovnávače jsou jedním z nich. Aby se na cenovém porovnání mohly objevit a oslovit tak široký počet potenciálních klientů, jsou ochotné jít s cenou dolů.

Díky porovnávačům tak najdete opravdu to nejlevnější povinné ručení.

Blesková likvidace

Když se řidiči přihodí nehoda, určitě nemá náladu na zdlouhavé vyřizování škodní události. Dobrou zprávou je, že řada pojišťoven rapidně zrychluje své procesy. U některých pojistných firem se například dočkáte vyřízení pojistné události do 8 hodin od jejího nahlášení a dodání posledního dokladu.

U některých typů škod je možná i „prohlídka na dálku,“ kdy řidič nafotí škodu (například poškozené čelní sklo) a odešle snímky do pojišťovny. Díky tomu může celou záležitost vyřídit bez osobní návštěvy pobočky.

Možnost vyjezdit si slevu

V současné době je na vzestupu použití telematiky, kterou si oblíbily některé pojistné firmy. Řidič si do automobilu umístí telematickou krabičku, která mapuje jeho styl jízdy. Tato data následně pojišťovna vyhodnotí a zjistí, jak moc je daný řidič rizikový. V případě, že jezdí vzorně a dodržuje všechny předpisy, může tak získat slevu na povinném ručení.

Široká škála připojištění

V drtivé většině pojišťoven nedostanete jen možnost sjednat pojištění odpovědnosti za provoz vozidla, ale vylepšit své povinné ručení řadou připojištění. Díky tomu můžete být chráněni nejen pro škody, které při silničním provozu způsobíte někomu jinému, ale i pro škody na vašem vozidle. Co všechno si můžete k povinnému ručení připojistit?

  • Odcizení vozu
  • Živelná pohroma
  • Střet se zvěří
  • Poškození čelního skla
  • Zapůjčení náhradního vozu
  • Připojištění zavazadel
  • Úrazové pojištění řidiče nebo i spolucestujících
  • Právní pomoc

 

Přečtěte si také: Nejčastější mýty o povinném ručení

Konec levného povinného ručení v Čechách?


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x