Konference představí pohled mladých lidí na život v Karlovarském kraji

18. listopad 2022  Redakce   Lifestyle  740 zobrazení  344 slov

Karlovarský kraj se dlouhodobě potýká s odlivem mladých lidí. Odchod mladé generace má zásadní vliv na rozvoj regionu, proto je důležité vědět, proč k tomu dochází a co je příčinou.

Ilustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOW

Tématem se zabýval web Karlovarského kraje v tiskové zprávě.

Reklama

Jak hodnotí mladí lidé možnosti vzdělávání v kraji, zda mají zájem o podnikání, jak vidí možnosti vyžití, jak se zapojují do dění v místě bydliště, jaké jsou podle nich silné a slabé stránky kraje, na co jsou hrdí nebo za co se naopak stydí?

Odpovědi na tyto a mnohé další otázky zjišťovala v roce 2022 Karlovarská agentura podnikání (dále „KARP“) ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, Technologickým inovačním centrem a městem Jeseník v rámci projektu Design metropolitních oblastí zasažených depopulací mezi studenty středních škol Karlovarského kraje.

​„Současné vylidňování kraje je potřeba přibrzdit a naopak podpořit stěhování obyvatel do našeho regionu. K tomu je potřeba výhled do budoucnosti, proto jsem osobně velmi zvědav na výsledky výzkumného projektu, které nám umožní získat ucelený pohled mladých lidí na náš kraj,“ sdělil Patrik Pizinger, radní zodpovědný za oblast regionálního rozvoje a projektového řízení Karlovarského kraje.

Jak se liší priority při rozhodování o místě budoucího života mezi generací Z a starší generací, co potřebují mladí lidé pro budoucí život v Karlovarském kraji, jaké jsou výstupy projektu? Nejen tomu se bude věnovat konference Design metropolitních oblastí zasažených depopulací.

„Tímto zveme všechny zájemce i z řad široké veřejnosti na konferenci, která se koná v pondělí 5. 12. 2022 od 14 do 15 hodin v zastupitelském sále Krajského úřadu Karlovarského kraje,” říká Vlastimil Veselý, ředitel agentury KARP.

Z důvodu omezené kapacity je nutná registrace do pátku 25. listopadu 2022 prostřednictvím formuláře.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x