Královéhradecký kraj přispěl na úpravu bílých stop

28. prosinec 2022  Redakce   Lifestyle  722 zobrazení  246 slov

Necelými 1,9 miliony korun podpoří Královéhradecký kraj úpravy lyžařských běžeckých tras pro zimní sezonu 2022/2023. Tuto částku si rozdělí 11 provozovatelů horských středisek v Krkonoších, Kladském Pomezí či v Orlických horách.

Ilustrační snímek - zimní krajina. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - zimní krajina. Foto MEDIASHOW

Královéhradecký kraj v zimě patří především díky své atraktivní nabídce mezi turisticky nejnavštěvovanější regiony v naší zemi. Běžecké aktivity jsou mezi lyžaři stále oblíbenější. I proto náš kraj v příštím roce chce výrobu bílé stopy pro běžkaře ještě více posílit,“ uvedla náměstkyně Martina Berdychová odpovědná za cestovní ruch.

Reklama

„Mezi provozovatele horských areálů chceme v příštím roce rozdělit rekordní 3 miliony korun. Sledujeme tím mimo jiné i možnost nabídnout lidem méně nákladnou volnočasovou aktivitu s ohledem na ekonomickou krizi, jíž naše společnost v současné době prochází,“ dodala Martina Berdychová.

Více jak 350 tisíc korun dostali na úpravu bílé stopy během letošní zimní sezony příjemci z královéhradecké a východní části Krkonoš. Necelých 350 tisíc putuje do Orlického Záhoří v Orlických horách.

Kolem 150 tisíc korun obdrží provozovatelé do Kladského Pomezí, Rokytnice a Olešnice v Orlických horách a do centrální části Orlických hor. Příspěvky do 100 tisíc korun pak podpoří výrobu stopy pro běžkaře v novopacké Máchovce, v okolí Trutnova, pod krkonošskou Černou horou nebo ve Skuhrově nad Bělou.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x