Městské slavnosti oživí v květnu dění v Děčíně

23. březen 2023  Redakce   Lifestyle  981 zobrazení  384 slov

Městské slavnosti jsou pro město Děčín tradiční akcí. I letos je připravený nabitý program.

Ilustrační snímek z Děčína. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Děčína. Foto MEDIASHOW

„Slavnosti města jsou pro nás hlavní událostí roku. Věřím, že si každý vybere svou oblíbenou akci. Těšit se mohou všechny generace, pro každého jsme připravili něco,“ říká primátor města Jiří Anděl.

Reklama

Slavnosti odstartují v sobotu 13. května, kdy na Smetanově nábřeží vypukne akce Mladé Labe. O kousek dál, na Mariánské louce, se budou návštěvníci moci kochat krásou dřevosochání v rámci akce Sochaři Děčínu.

Letošní ročník bude tematicky zaměřený na výrobu betlému, který město letos na Vánoce umístí do Křížové ulice. Pokud však děčínské dřevosochání v sobotu nestihnete, nezoufejte. Akce se koná oba víkendové dny.

V sobotu 13. května se mohou zájemci podívat i do zámecké saly terreny, kde bude hrát loutkové divadlo. V areálu zámku bude také celý víkend probíhat tradiční Historický trh májový.

O týden později, 19. a 20. května, se uskuteční ikonický hudební festival Labefest. Na Smetanově nábřeží zahraje držitel Slavíka – kapela Mirai, dále pak kapely Wohnout, Vypsaná Fixa, Žlutý Pes, Gaia Mesiah či rapper Paulie Garand. Vstupenky na festival zakoupíte prostřednictvím portálů www.vstupenkadecin.cz nebo www.tiketstream.cz.

O víkendu se bude konat i populární floristická soutěž Děčínská kotva, tentokrát s tématem Hvězdné nebe. Výstava soutěžních prací bude k vidění na zámku.

Třetí víkend přinese další sérii akcí. Na 27. května připadá výstava veteránů na Masarykově náměstí zvaná Jízda na pohodu. V neděli propukne Den plný her a Den nejen pro seniory. Nebude chybět ani muzika u Rogala.

Městské slavnosti zakončí 3. června Labský streetballový pohár před knihovnou společně s Běláskovým kláním na Smetanově nábřeží. Přehledný program Městských slavností najdete na webu www.idecin.cz


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x