Módní značka řetězce Orsay zůstane. Primark připravuje obchod v Brně

4. červenec 2022  Redakce   Lifestyle  1105 zobrazení  284 slov

Přestože z českého trhu poslední dobou odcházejí módní značky a obchody zavírají, Orsay nakonec zůstává. A druhou pobočku připravuje k otevření Primark.

Obchod s módou, ilustrační foto. Foto: PIXABAYObchod s módou, ilustrační foto. Foto: PIXABAY

Poté, co se do potíží dostala mateřská firma Orsay v Německu a poté v Rakousku, vypadalo to na uzavření všech 90 poboček v Česku a na Slovensku. Nakonec Orsay získala na našem trhu firmu, která si značku převezme ke značkám GAP a Under Armour.

Reklama

Novým majitelem celkem devadesáti prodejen na českém i slovenském trhu se stává společnost EMEA acquisitions, samotná značka je nově vlastnictvím americké skupiny Gordon Brothers, informoval Forbes Česko.

Zákazníci změnu prakticky nepoznají, obchody zůstanou otevřené. Avšak změna bude v online obchodu.

Nová Orsay totiž vsadí na spolupráci s online hráči jako ZOOT či About You. Hlavním prodejním kanálem bude práve ZOOT, se kterým majitel Orsay uzavřel exkluzivní smlouvu. Právě ZOOT chce během července 2022 spustit extra platformu pro Orsay, neboť ji považuje za skvělou značku. Platforma má být na principu shop-in-shop.

Rozvoj čeká i řetezec Primark, který otevírá velkoplošné prodejny jen ve velkých městech. Po Praze otevře prodejnu v obchodním centru Olympia v Modřicích u Brna. Kdy se tak stane, Primark nezveřejnil.

Avšak už v dubnu 2022 oznámil zvýšení cen. A to kvůli vysokým inflačním tlakům bude muset u některých svých produktů ceny zvýšit. Mělo by se to týkat nadcházející podzimní a zimní kolekce. I přesto plánuje zachovat velmi příznivou a konkurenceschopnou cenovou dostupnost.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x