Nový trend i v Praze. Klasické a luxusní hotely se mění na hodinové

7. leden 2017  Redakce   Lifestyle  7982 zobrazení  318 slov

Prázdné pokoje přes den má většina hotelů. A stále více lidí by den strávilo v hotelovém pokoji. Toho si všimla nová celosvětová služba. Na podzim 2017 by v Praze a výhledově i v ostatních městech Česka mohl působit nový start-up Dayuse.

Hotelový pokoj, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comHotelový pokoj, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Služba v současnosti funguje třeba v Berlíně, Londýně, Paříži, Madridu nebo v New Yorku a Dubaji. Tato města start-up Dayuse považuje za své momentálně top destinace. Na svém portálu uvádí, že působí v 16 zemích a v nabídce má zhruba 3 tisíce hotelů.

Reklama

Francouzský start-up do vyhledávání od září 2017 zařadil i Prahu, ovšem zatím bez konkrétní nabídky hotelů. Mnohé z nich už avizují, že služba se jim líbí.

I hotely mají volné ubytování přes den, kdy hosté přijíždějí na noc a ráno zase odjíždějí. Nový trend je pro hoteliéry finančním zpestřením, přestože podle údajů z webu může denní zákazník ušetřit až 75 procent z běžné ceny pokoje.

Dayuse přitom není jedinou platformou s objednáváním "hodinových hotelů". Na stejném trhu operuje španělský objednávací systém ByHours, který nabízí pronájem pokoje na 3, 6 i 12 hodin.

Přestože služby mohou připomínat pronájem klasického "hodinového hotelu", nejde jen o možnost využít pokoje pro erotické služby.

Naopak podle hoteliérů stoupá zájem turistů či manažerů. Nabízí se klasická situace, kdy turisté ve špatném počasí nechtějí trávit hodiny na veřejných místech jako jsou nádraží či restaurace, když třeba večer odlétají či odjíždějí z daného města.

Manažeři a podnikatelé zase mohou pro obchodní schůzky využívat hotelové lobby a pokoj jim slouží jako azyl pro převlékání či osprchování.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x