Obušku, z pytle ven! Průvodčí zbil cestujícího v rychlíku

2. leden 2020  Redakce   Lifestyle  3766 zobrazení  561 slov

Poprask způsobilo video sdílené na sociálních sítích. Ukazuje, jak průvodčí vlaku Českých drah vytáhl na cestujícího obušek.

Vlak Českých drah, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comVlak Českých drah, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Ke konfliktu došlo již koncem září 2019. Jiný cestující jej zaznamenal na mobilní telefon a video zveřejnil ve středu (1.1.2020) na Twitteru.

Reklama

Záznam začíná ve chvíli, kdy se průvodčí napřáhne a plnou silou čtyřikrát udeří muže, který se snaží krýt rukama.

Vyhrocenou situaci, které přihlíží lidé v plném vagonu, následně zmírnil další cestující, který průvodčího přiměl k tomu, aby s ranami přestal.

Video je umístěno na twitterovém profilu Odpad - to nej z českých tweetů. Podle doprovodného textu byl zbitým 58letý muž. "Důvod? Nešla mu načíst InKarta,” stojí v popisku.

O průvodčím autor píše jako o "vlakvedoucím vlaků vyšší kategorie”.

Podle mluvčího Českých drah (ČD) Radka Joklíka pro Novinky.cz se incident stal 21. září 2019 v rychlíku Západní expres, který jezdí mezi Mnichovem a Prahou.

Na Twitteru České dráhy dále uvedly: "Incident byl vyvolán podnapilým cestujícím, k němuž byla přivolána Policie ČR. Cestující uznal svoje nepřiměřené chování ve vlaku a uhradil pokutu. I přesto, že konflikt byl vyvolán ze strany podnapilého cestujícího, nesouhlasíme, jakým způsobem vlakvedoucí na situaci reagoval."

Radek Joklík dále pro média dodal, že "použití násilí, v tomto případě dokonce obušku, který v žádném případě nepatří k vybavení našich zaměstnanců, je naprosto nepřijatelné. Zaměstnanec byl stažen ze služby a věc je s ním řešena v pracovněprávní rovině.”

Web TN.cz získal vyjádření vlakvedoucího. "Celá situace samozřejmě netrvala pár vteřin videa, ale přes deset minut a pak následné řešení. Video bohužel začíná v okamžiku mé obrany před útokem pána, který jsem se snažil zažehnat, ustupoval před ním a opakovaně ho důrazně žádal, aby se mě nedotýkal," uvedl vlakvedoucí Jan Š.

 


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x