Olomouc ožije gastronomickým festivalem

5. duben 2023  Redakce   Lifestyle  730 zobrazení  472 slov

Olomouc ožije gastronomickým festivalem. Chystá se oslava pro Olomouc typického pokrmu – už pošesté bude město patřit Olomouckému tvarůžkovému festivalu. Konat se bude v sobotu 15. a neděli 16. dubna.

Ilustrační snímek z Olomouce. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Olomouce. Foto MEDIASHOW

Gastronomický festival plný pokrmů z olomouckých tvarůžků, doplněný o nabídku regionálních piv a zpestřený prodejem řemeslných výrobků má v olomouckém kalendáři akcí už své stálé místo.

Reklama

První víkend po Velikonocích bude proto i letos centrum města patřit více než čtyřem desítkám prodejců s nabídkou gastronomických specialit a více než třem desítkám stánků s regionálními produkty a výrobky zn. Haná – regionální produkt.

„Je to vůbec největší počet prodejců od začátku konání festivalu,“ vyzdvihuje vedoucí odboru cestovního ruchu a kultury olomouckého magistrátu Karin Vykydalová.

„I letos se mohou návštěvníci těšit na speciální Tvarůžkový obchůdek, ve kterém bude možné zakoupit i různé propagační předměty s tvarůžkovou tematikou, jako jsou speciální trička, ponožky, nebo čokoládové pralinky s tvarůžkovou náplní,“ nechává nahlédnout do nabídky Karin Vykydalová.

Na obou centrálních náměstích bude po celou dobu konání festivalu vždy od 10 do 18 hodin připravený bohatý kulturní program. Na Horním náměstí návštěvníky čeká cooking show.

Zajímavé recepty s tvarůžky tady budou prezentovat gastronomický mág Roman Paulus a česká herečka, komička a zpěvačka Sandra Pogodová. Kromě toho na náměstí vystoupí cimbálové muziky, v sobotu v podvečer se mohou lidé těšit na vystoupení olomoucké hudebnice a zpěvačky Natálie Tichánkové s kapelou 4GOOD, v neděli pak kromě vaření na pódiu a cimbálové kapely vystoupí i známá kapela Mňága a Žďorp.

Na Dolním náměstí bude probíhat program zaměřený zejména na rodiny s dětmi. Zaručenými zážitky pro ně bude jistě divadelní představení divadla Tramtarie, vystoupení Hudebně dramatického studia, kouzelnická show, Pianothéka Sandry a Richarada Pogodových či show Šaška Vikyho.

V rámci sobotního programu vystoupí i dětská hvězda Matěj Plšek s kapelou, vítěz soutěže Hlas Česka. Na náměstí se mohou děti těšit i na dílničky, pískování nebo malování na obličej.

Na své si přijdou v rámci programu festivalu i cyklisté. V sobotu 15. dubna se pojede Tvarůžková cyklojízda. Trasa povede z Loštic, tradičního místa jejich výroby, do Olomouce.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil