Olomoucký stadion zaplnily mladé sportovní naděje

26. červen 2022  Redakce   Lifestyle  1282 zobrazení  382 slov

Hry X. letní olympiády dětí a mládeže 2022 odstartovaly. Jejich slavnostní zahájení se odehrálo na olomouckém Andrově stadionu. Na největší multisportovní akci u nás se kvalifikovalo 3539 sportovců a sportovkyň ve dvaceti sportech. Soutěžit se bude na šesti místech Olomouckého kraje do čtvrtka 30. června.

Foto Olomoucký krajFoto Olomoucký kraj

Dobrá nálada a radostné očekávání zcela prosytilo atmosféru startu Her X. letní olympiády dětí a mládeže 2022. Diváky přivítal moderátor Libor Bouček, na stadionu nechyběl ani maskot olympiády orel Olda.

Reklama

Čtrnáct krajských výprav přivedlo čtrnáct úspěšných sportovců, tentokrát však v rolích vlajkonošů. Domácí olomouckou výpravu si na povel vzal volejbalový kouč a reprezentant Petr Zapletal.

„Olomoucký kraj podporuje sport dlouhodobě. I díky tomu u nás vyrůstá řada skvělých sportovců, kteří dělají našemu regionu dobré jméno doma i v zahraničí. Zároveň dáváme příležitost sportovat tisícovkám dalších lidí, kteří ani tak netouží po medailích, ale jde jim o čistou radost z pohybu. A o tom je sport především. Přeji nám všem, aby nám dal sport přesně to, co od něho očekáváme,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu Michal Zácha.

Po nástupu všech krajských výprav pozdravil sportovce také hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Po vztyčení olympijské vlajky nechybělo ani zapálení olympijského ohně. Této role se ujal atlet Jakub Vadlejch, stříbrný medailista z letních olympijských her 2020 v Tokiu. Po slibech sportovců, rozhodčích a české hymně se o zakončení programu postarala svým vystoupením kapela Slza.

Hry potrvají do 30. června, o cenné kovy se bude bojovat v Olomouci, Prostějově, Přerově, Uničově, Kojetíně a Velké Bystřici. Pro akreditované sportovce, širokou veřejnost a školy bude od pondělí do čtvrtka, od 9 do 21 hodin, otevřený Olympijský dům v olomoucké Pevnosti poznání.

Každý večer se tam uskuteční medailové ceremoniály, kromě toho ale olympijské zázemí nabídne bohatou zábavu i v průběhu dne.Hry pořádá Olomoucký kraj spolu s Českým olympijským výborem. Přehled sportovišť i kompletní program na www.olympijskytym.cz/odm.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x