Pardubický kraj chce pomoci při pořádání lyžařských kurzů

13. prosinec 2021  Redakce   Lifestyle  1816 zobrazení  371 slov

Koronavirová pandemie komplikuje výrazným způsobem školám pořádání zimních lyžařských kurzů.

Ilustrační snímek z Pardubického kraje - zimní krajina nedaleko Ústí nad Orlicí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubického kraje - zimní krajina nedaleko Ústí nad Orlicí. Foto MEDIASHOW

Pardubický kraj proto ve spolupráci s Nemocnicí Pardubického kraje připravuje systém, který by měl školám, rodičům a především samotným dětem účast na lyžařském kurzu co nejvíce usnadnit.

Reklama

Jedná se o děti, které nejsou proto covidu-19 očkované a pro účast na kurzu potřebují negativní PCR test. K jeho provedení se budou mít možnost přihlásit ve speciálně vyčleněných termínech v rámci Nemocnice Pardubického kraje.

„Přestože nejsou lyžařské kurzy výslovně zakázané, tak pravidla pro jejich pořádání jsou natolik složitá, že řada škol zvažuje, že kurzy v letošním roce konat vůbec nebude. Jedná se především o povinné PCR testování u dětí ve věku od 12 do 18 let, které nejsou proti koronaviru očkované. Proto chceme maximálním způsobem školám, rodičům a samotným dětem vyjít vstříc tak, abychom uskutečnění lyžařských kurzů usnadnili,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

S generálním ředitelem Nemocnice Pardubického kraje Tomášem Gottvaldem jsme se domluvili, že budeme pracovat na vyčlenění kapacit v průběhu víkendů tak, aby je mohly využít právě děti, které budou odjíždět na týden na lyžařský kurz," uvedl hejtman Martin Netolický.

"V tuto chvíli totiž platí, že pro vzdělávací nebo zájmovou činnost je PCR test pro děti ve věku od 12 do 18 let platný sedm dní. Problémem však nadále zůstává třídenní platnost testu pro stravovací služby a využívání lanovek a vleků. Osobně jsem přesvědčen, že speciálně pro lyžařské kurzy by měla být platnost testu nastavena plošně na sedm dní. Neměli bychom dětem klást další překážky pro utváření sociálních kontaktů a rozvoji sportovních aktivit,“ dodal Martin Netolický.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x