Středočeský advent nabízí pro návštěvníky desítky akcí

30. listopad 2022  Redakce   Lifestyle  895 zobrazení  422 slov

Středočeský kraj představil bohatý program adventních koncertů, výstav, řemeslných trhů či tvořivých dílen, který si krajská muzea či galerie připravily na období adventu. Uvedl to web Středočeského kraje.

Ilustrační snímek ze Středočeského kraje - Mělník, muzeum na náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Středočeského kraje - Mělník, muzeum na náměstí. Foto MEDIASHOW

Celkový předvánoční program akcí krajských příspěvkových organizací v oblasti kultury je navíc v letošním roce sjednocen do souhrnné grafické podoby s názvem „Středočeský advent“, díky kterému budou mít případní návštěvníci přehled o všech konaných akcích v období Vánoc na území Středočeského kraje.

Reklama

V letošním roce naleznou zájemci program všech organizací v přehledné grafické podobě s nově vytvořením logem „Středočeský advent“.

Program Středočeského adventu je opravdu bohatý.  Všechna středočeská muzea i galerie si připravila celou řadu kulturních akcí.

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy si připravilo akci „Vánoce na Zámku“, která bude propojena s výstavou Vánočních ozdob, kde si účastníci budou moci vyrobit vlastní ozdoby, ozdobit stromeček a ochutnat tradiční adventní pokrmy.

Muzeum Podblanicka chystá výstavu Evropské Vánoce či koncert známé sopranistky. Muzeum Českého krasu si připravilo řadu akcí pro dospělé i dětské návštěvníky.

Dospělí návštěvníci se mohou například těšit na výstavu o tradici perníkářství v regionu, ti menší si mohou výrobu perníčků rovnou sami vyzkoušet. Mikulášský program pro malé i větší děti připravuje Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně či Regionální muzeum v Kolíně.

Neobyčejný zážitek v podobě Adventního koncertu na Hrádku jistě ocení návštěvníci Českého muzea Stříbra, které kromě toho má připravené pestré adventní trhy či výstavu Tvořivé Vánoce. Také Výstavu historických ozdob či prezentaci betlémů nabídne také Mělnické regionální muzeum.

Muzeum Mladoboleslavska připravuje nezapomenutelný vánoční koncert benátského orchestru a řadu dalších adventních akcí.

Velkolepé vánoční koncerty chystají i Regionální muzeum v Jílovém u Prahy, Hornické muzeum Příbram, památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě či Rabasova galerie.  V neposlední řadě vánoční tématikou ožije samotný památník Karla Čapka ve Vysoké Huti u Dobříše.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x