Světla vyprávějí… Vánoční centrum Pardubic ožije světýlky na zámeckých valech

16. říjen 2023  Redakce   Lifestyle  910 zobrazení  391 slov

V letošním vánočním čase nabídnou Pardubice dechberoucí světelné expozice na nádherném místě zámeckých valů pardubického zámku. Pernštejnské opevnění ožije od 7. listopadu 2023 do 7. ledna 2024 sta tisíci světýlky! Otevřeno bude denně od 16.00 do 21.00 hodin.

Ilustrační snímek z Pardubic - vzpomínka na vánoční trhy 2022. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubic - vzpomínka na vánoční trhy 2022. Foto MEDIASHOW

Pořadatelé myslí i na ekologii, 400 tisíc světel využívá nejmodernější technologie a nespotřebuje tak více energie než běžná pračka s energetickým štítkem A.

Reklama

Propojením výstavy s novou podobou adventních trhů v Pardubicích chtějí organizátoři nabídnout Pardubákům a lidem z východních Čech jedinečný a intenzivní vánoční zážitek.

Zároveň počítají se zvýšeným zájmem turistů mezi Prahou a Ostravou, které tak přilákají do města.

„Světýlka k Vánocům patří, což můžeme vidět ve všech světových metropolích po celém světě a my věříme, že v Pardubicích uděláme radost především všem dětem“, uvedl Vítězslav Poláček z firmy Decoled a dodal:

„Celkové náklady na výstavu se pohybují v řádech několika milionů korun, přesto se však podařilo udržet ceny vstupenek na rozumné úrovni. Za jedinečnou výstavu tak lidé dokonce zaplatí méně než za film v kině.

“Stovky tisíc LED světelných diod, velkých světelných soch, kilometry světelných řetězů a dekorací. To je výstava „Světla vyprávějí..“, ta je určena pro celou rodinu, od dětí po seniory. V našem světelném parku se bude bavit každý a společné fotky budou zdobit sociální sítě či rámečky ještě dlouho poté."

Výstavu bude možné zhlédnout denně od 16.00 do 21.00 hodin.

V areálu bude možné zakoupit také teplé občerstvení a světelné reklamní předměty.

V prosinci navíc je ve spolupráci se Zámkem Pardubice připraven bohatý doprovodný program – vánoční stezka pro děti, výstava perníkových forem a každý prosincový víkend prodejní a řemeslné stánky na hlavním nádvoří.

Zakoupení vstupenek online na webu https://svetlavypraveji.cz/pardubice#/.  Využít mohou lidé také výhodné rodinné vstupné.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 16x