Účastníci výzvy nachodili tisíce kroků, teď je za to ocenili

1. červen 2022  Redakce   Lifestyle  1646 zobrazení  312 slov

Více než 2 200 lidí se v Olomouckém kraji zúčastnilo dubnové Výzvy 10 000 kroků. Slavnostního vyhlášení výsledků, které se uskutečnilo ve Velké Bystřici, se zúčastnil náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro regionální rozvoj, územní plánování a rozvoj venkova Jan Šafařík.

Foto Olomoucký krajFoto Olomoucký kraj

„Jde především o to překonat sám sebe. Mluvím z vlastní zkušenosti. Když člověk přijde domů po dlouhém dni v práci, už se mu nikam nechce. Právě výzva mě motivovala k pravidelné chůzi a také ke zdravému soupeření se svými kamarády. Proto jsem se stal ambasadorem této akce, neboť se mě přímo dotýká,“ uvedl náměstek Jan Šafařík.

Reklama

V některých obcích Olomouckého kraje se výzva stala velmi oblíbenou a účastnil se jí každý padesátý občan. Nejvíce lidí se zapojilo ve městech Olomouc (613), Prostějov (444) a Zábřeh (257).

Novinkou letošního ročníku bylo také zapojení firem a školních týmů. Nejmladšímu účastníkovi bylo 6 let a nejstaršímu přesně o 9 dekád více. Nejlehčí účastník vážil 20 kilogramů a nejtěžší v den zahájení akce 196 kilogramů.

Cílem výzvy je podpořit společnost v pravidelném pohybu, který je pro naše zdraví klíčový. Chůze je nejpřirozenější pohyb, který zvládne prakticky každý. Zároveň je jedním z nejlepších léků na „nemoci životního stylu“, jako je stres nebo obezita. Ty přitom podle Světové zdravotnické organizace mohou za více než 70 % všech úmrtí ve světě.

„Pohybem se odbourává stres, zvyšuje obranyschopnost organismu a oproti autům je výrazně šetrnější k našemu zdraví i peněženkám,” dodal Jaroslav Martinek ze spolku Partnerství pro městskou mobilitu, který výzvu dvakrát ročně pořádá.

Další informace jsou uvedeny na www.desettisickroku.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.38 hvězdiček / Hodnoceno: 8x