V Pardubicích probíhá maraton zajímavých akcí

5. srpen 2022  Redakce   Lifestyle  1164 zobrazení  670 slov

Od soboty 6. srpna znovu ožívá celý park Na Špici v Pardubicích sportem a zábavou! Šestý ročník Sportovního parku Pardubice rozhýbe soutok Labe a Chrudimky, na stálých a variabilních stanovištích se představí šedesátka sportovních klubů a těšit se mohou návštěvníci a diváci také na kulturu pro děti i dospělé a další zajímavé akce.

Ilustrašní snímek z Pardubic - u městského divadla. Foto MEDIASHOWIlustrašní snímek z Pardubic - u městského divadla. Foto MEDIASHOW

Nechybí oblíbené hromadné běhy, rozcvičky, novinkou je taneční zóna a zábavný běh přes řeku Labe.

Reklama

„Od tohoto týdne se náš tým postupně stěhuje na loděnici, kde budeme mít jako pořadatelé zázemí po celou dobu konání naší sportovní akce. Stavíme domečky, sportoviště, fanzónu i catering, abychom byli plně připraveni v sobotu vše úspěšně odstartovat,“ uvedl hlavní manažer projektu Pavel Stara.

„Letos plánujeme nové ozvučení a kvůli lepší orientaci v parku jsme zdejším cestám dali dočasná pojmenování. Najdete tu „ulici“ K Soutoku, K Lávce, ulici Jezerní, K Zahrádkám, Náplavku i náměstí Sportovního parku Pardubice,“ dodal Pavel Stara.

Cíl je jasný – rozhýbat děti a ukázat jim všechny možné sporty, aby se pravidelný pohyb stal nedílnou součástí jejich životů.

I letos budou děti sbírat body na hrací kartu - díky té mohou malí (ale samozřejmě i velcí) sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín, za absolvování dvanácti sportovních disciplín obdrží diplom s jejich jménem a za zvládnutí šestnácti disciplín medaili.

I letos akce odstartuje Dnem se Službami města Pardubic s názvem Zažij město, a to právě v sobotu 6. srpna. Hned v neděli na účastníky čeká první ze tří hromadných běhů Gladiátor race run.

Druhý hromadný běh patří  generálnímu partnerovi, společnosti Foxconn Česká republika, koná se ve středu 10. srpna a má tradičně charitativní podtext.

„Jde o závod, při kterém nejde o čas, ale hlavně o zážitek a také chuť pomáhat druhým. V parku Na Špici jsou pro běžce připravené hned dvě tratě podle náročnosti – v délce 1 km a 6 km. Není tedy potřeba mít natrénováno, stačí chtít podpořit dobrou věc," zve na akci za generálního partnera sportovního parku manažer komunikace společnosti Foxconn Česká republika Pavel Kožený.

V sobotu 13. srpna se bude v rámci akce opět konat velmi oblíbený běh barevnými zónami Barvám neutečeš, měří šest kilometrů a barevná nálož baví děti i dospělé.

Den s hasiči, ukázky výcviku služebních psů a koní městských strážníků, večerní Pardubice na bruslích, ranní rozcvičky, street workoutové exhibice, dancepoint, ale také běh přes plovoucí most přes řeku Labe –  letošní novinka!

Na pátek 12. srpna pořadatelé připravili překvapení na Labi, atraktivní novinku pro sportovce i diváky, a to běh Suchou nohou přes řeku Labe. Účastníci budou mít za úkol překonat 60 metrů dlouhou lávku, která bude sestavena z plovoucích panelů, v co nejlepším čase.

Startovat se bude ze břehu od koupaliště na Cihelně směrem na molo nedaleko griloviště v parku Na Špici. Každý účastník bude mít plovací vestu a přilbu a na bezpečnost budou dohlížet i zdravotníci a záchranářská loď. Registrace na tento zábavný běh je v plném proudu na webu sportovnipark.cz.

Tradičním partnerem akce je město Pardubice a Pardubický kraj, generálním partnerem společnost Foxconn Česká republika, poděkování patří desítkám dalších stálých i nových partnerů, bez kterých by se jedna z nejoblíbenějších akcí ve městě konat nemohla.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x