Za starý mobil dostanou knížku. Začíná nový projekt

15. červen 2021  Redakce   Lifestyle  1551 zobrazení  246 slov

Společnost ASEKOL ve spolupráci s Olomouckým krajem spustila nový projekt Odlož mobil v knihovně.

Foto Olomoucký krajFoto Olomoucký kraj

Lidé, kteří takto odevzdají vysloužilý telefonní přístroj, mohou vyhrát poukázku na nákup knih v hodnotě jeden tisíc korun.

Reklama

„V domácnostech po celém kraji leží podle odhadů statisíce starých, často nefunkčních mobilů. Přitom tyto staré přístroje mohou být recyklovány, a tím se ušetří třeba těžba vzácných kovů v deštných pralesích,“ vysvětluje smysl projektu Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí.

Odevzdaný přístroj musí obsahovat údaje, díky kterým mohou pořadatelé projektu výherce kontaktovat.

„Čím více telefonů zájemci přinesou a označí, tím větší šanci mají vyhrát,“ dodal regionální manažer neziskové společnosti ASEKOL Zdeněk Kovářík.

Kromě samotných dárců čeká finanční prémie i na knihovny, které budou ve sběru mobilů nejúspěšnější. Finanční odměny v celkové výši třicet tisíc korun věnovalo do soutěže, nad níž převzala záštitu krajská zastupitelka a senátorka Jitka Seitlová,  olomoucké hejtmanství.

V říjnu proběhne vyhodnocení a předání ocenění. Průběžně aktualizovaný seznam zapojených knihoven včetně podrobnějších informací a pravidel naleznou zájemci na webu projektu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x