Žebříčky: Motorka do (skoro) každé rodiny. Světu vévodí Thajsko a Vietnam

20. březen 2023  Radek Pešout  Lifestyle  613 zobrazení  246 slov

Vlastnit auto v asijské zemi je stále vzhledem k počtu populace a výdělkům luxus. Jenže to neznamená, že by místní lidé nevyužívali motorizovaný dopravní prostředek. Hitem jsou motorky a v počtu na domácnost suverénně vedou. Jak vypadá aktuální celosvětový žebříček?

Doprava ve Vietnamu. Foto: Pixabay.comDoprava ve Vietnamu. Foto: Pixabay.com

V celosvětovém průzkumu vlastnictví motorky vévodí především Asie dělící se zejména s Jižní Amerikou a Afrikou. Zastoupena je i Evropa.

Reklama

Thajsko ve vlastnictví motorky na domácnost má penetraci 87 procent. Vietnam je druhý s 86 procenty a třetí Indonésie s 85 procenty.

Tyto země vévodí žebříčku sestaveném dle průzkumu Pew Research Center zveřejněném na facebookové stránce webu Vietnam Insider.

Čtvrtou zemí je Malajsie s 83 procenty, následovaná Čínou. Avšak ta za první čtyřkou výrazně zaostává se 60 procenty.

Další asijskou zemí v pořadí je Indie se 47 procenty a Pákistán s 43 procenty. Do žebříčku ještě výrazně z Asie promluvily Filipíny s 32 procenty.

Evropě s motorkami vévodí Itálie

Ve druhé části už jsou země zejména z Afriky a Jižní Ameriky a Evropy.

Tuto část ovládla Nigérie s 35 procenty. 29 procent má Brazílie, 28 procent Egypt následovaný právě Itálií. Ta jako jediná tradiční evropská země má penetraci motorky v domácnosti na úrovni 26 procent.

Pak už jsou země jako Tunisko (25 %), Argentina (24 %) a Kolumbie (23 %).

Video: Doprava v Ho Chi Minh městě (jižní Vietnam)


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x