Zoologická zahrada v Jihlavě trhla dva rekordy v jednom dni!

2. prosinec 2022  Redakce   Lifestyle  938 zobrazení  329 slov

V jihlavské zoologické zahradě se sešli děti i dospělí v kostýmech a společně tak vytvořili nový český rekord – největší živý betlém. V ten stejný den padl i návštěvnický rekord.

Ilustrační snímek - vstup do ZOO v Jihlavě. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - vstup do ZOO v Jihlavě. Foto MEDIASHOW

Desítky pastýřů, kovářů, oráčů, rybářů a dalších řemeslníků společně s anděly i zvířaty se v jihlavské zoologické zahradě nashromáždily kolem Josefa a Panny Marie s malým Ježíškem.

Reklama

Účastníci vytvořili  český rekord v počtu postav živého betléma. Jihlavská zoologická zahrada tak pokořila předchozí rekord, který byl vytvořen v Safari Parku ve Dvoře Králové, kde se v roce 2007 sešlo 231 postav.

Nejsilnější zastoupení měli v živém betlémě žáci ze základní školy T. G. Masaryka. Dohromady se kolem jeslí sešlo 375 postav, a to i s maličkým Ježíškem. Pannu Marii, Josefa a tři krále si zahráli herci z Horáckého divadla.

„Kvůli mrazivému počasí to byla rychlá akce – díky profesionalitě učitelek základní školy jsme děti dokázali kolem jesliček nashromáždit za pár minut. Rekord byl prohlášen přesně v 10 hodin dopoledne, kdy se také zazpívala koleda Ježíšku, panáčku. Součástí živého betléma – ale už mimo rekordní sčítání, byli také naši čtyři poníci,“ uvedla mluvčí zoologické zahrady Simona Kubičková.

Akce byla uspořádána ve spolupráci s Českým rozhlasem Vysočina a za bedlivého dohledu pelhřimovské Agentury Dobrý den. Právě ta české rekordy hodnotí a také vydává Českou knihu rekordů, do které bude zapsán i tento nový jihlavský rekord.

V Jihlavě  padl i druhý rekord. Doposud nejvyšší návštěvnost měla Zoo Jihlava v roce 2019, kdy ji navštívilo 340 600 lidí. Při zmíněné letošní akci branami zoo prošel již 340 601 návštěvník. Zoo je otevřena do konce roku, každý den, včetně svátků.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6x