Česká televize chce zachovat kanál s retro pořady ČT3 i pro další roky

22. listopad 2021  Redakce   Média  1280 zobrazení  451 slov

Původně kanál určený zejména pro seniory měl v roce 2020 vyslat jen několik měsíců, nakonec se z ČT3 asi stane trvale další kanál České televize vysílající retro pořady z archivu. A to i po roce 2022. Nova 2, Nova Action, Nova Gold. Staronové TV nahradí Smíchov, Fandu i Telku

Budova České televize. Foto MEDIASHOWBudova České televize. Foto MEDIASHOW

Česká televize má bohatý televizní archiv, avšak ani ne všechny retro pořady se mohou reprízovat na dvou hlavních kanálech ČT1 a ČT2. Proto kanál vzniklý na konci března 2020 pod názvem ČT3 se pravděpodobně stane stálým kanálem veřejnoprávní televize.

Reklama

Cílová skupina jsou zejména senioři nad 60 let věku. Proto vedení ČT plánuje vysílat kanál ČT3 pro seniory i nadále. Podle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka má kanál dobré hodnocení a jde o vhodné využití archivu televize. Dvořák to řekl při jednání Rady ČT.

Ředitel Petr Dvořák při jednání rady potvrdil, že televize počítá s kanálem ČT3 i do budoucna. Podle něj má svým programem zásah do specifické divácké struktury. Zároveň patří k nejlépe hodnoceným kanálům. Dvořák také vyzdvihl využití archivu televize, které by na jiných stanicích nebylo takto možné. ČT3 využívá pořady z archivu ČT doplněné o aktuální zpravodajství. Fungování kanálu si podle dřívějších informací letos vyžádá 80 až 95 milionů korun.

Na konci března 2020, kdy bylo vysílání zahájeno, dosahoval program u divácké skupiny 15+ průměrného podílu na sledovanosti přes sedm procent a u nejstarších diváků dokonce přes deset procent.

Ve druhé polovině roku to pak bylo okolo dvou až 2,4 procenta. U seniorů nad 65 let to pak byla tři až čtyři procenta. Oblibu programu ČT3 potvrzuje i divácká spokojenost, která dosáhla za rok 2020 nadprůměrné hodnoty 8,8, což byla spolu s ČT art nejvyšší známka spokojenosti s vysíláním některého z programů na českém televizním trhu, uvedla dříve ČT.

Jako první uvedla archivní kanál TV Nova pod názvem Telka, kanál byl přejmenován na Nova Gold. K retro kanálu přistoupila i TV Prima, která spustila kanál pod názvem Prima Star. Obě komerční televize také vysílají archivní pořady z vlastní produkce od dob zahájení hlavních kanálů Nova Prima.

SOUVISEJÍCÍ:

Prima Star rozšiřuje skupinu archivních kanálů. Retro se komerčním televizím vyplatí

Nova 2, Nova Action, Nova Gold. Staronové TV nahradí Smíchov, Fandu i Telku


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x