Evropa 2

2. prosinec 2005  Redakce MS   Média  2089 zobrazení  596 slov

Evropa 2, neustále se chlubící jako nejlepší české hudební rádio, se se ztrátou posluchačů jen těžko vyrovnává. A tak musela začít jednat. Nestačilo jen vyhození Zuzany Belohorcové a nasazení sice méně známého ale o dost lepšího Libora Boučka. Poslechovost se nehnula z místa a tak se muselo jít dál.

Logo MediaShow.czLogo MediaShow.cz

Odchod Ivo Apfela si každý může vyložit jak chce, ale vedení Evropy 2 to rádo uvítalo, protože se asi rozhodlo, že atraktivnější budou pro oslovované posluchače mladší, méně známější a vyšší hlasy, jaký třeba „nahraditel“ jablečňákova Vyber si na maXXimum, Pavel Cejnar, určitě má.

Reklama

Oživením tohoto pořadu bylo také to, že nastaly malé, ale svým způsobem velké a na sto pro úspěšné změny. Vyber Si jeden z námi nabízených songů a pošli ho komukoli chceš jednoduše prostřednictvím SMS. Pouhýma dvěma SMSkama song objednáš a ještě připojíš věnování, které se adresátovi doručí několik minut před tím, než Evropa 2 začne zvolený song hrát. Už nemusíš spoléhat jen na e-maily nebo volání do studia. Tak tohle je například výrazná novinka.

Pavla Cejnara v dopoledním drivu nahradil Martin Vašíček, nejmladší moderátor Evropy 2 z víkendového vysílání, kde se vyměnil s Ondrou Vodným, tehdejším účastníkem moderátorské soutěže TV Prima a přicházejícím z dalekého Radia North Music.

I další, několik let zarytý hlas Evropy 2 Vládi Řepky, dostal novou podobu s novým i mladším jménem - Zdeněk Lavička.

Nastala ještě jedna změna, která rozhodně prospěla. K Liboru Boučkovi přišel do páru moderátor Marek Greger. Vyndej To! se tak v tuto chvíli může ztotožňovat i srovnávat s veleúspěšnou Ranní show na Evropě 2.

Marek s Liborem dokáží večery tak rozjasnit, že někdy zůstává rozum stát. Na tento pořad by mohla Evropa 2 určitě posluchače hodně získat.

Když si to tak projedeme, tak v moderátorech už na Evropě 2 zádrhel být nemůže.

Patrik Hezucký s Leošem Marešem stejně jako Libor Bouček s Markem Gregrem jsou O.K., Martin Vašíček, mladý a talentovaný. Zdeněk Lavička, možná ještě ve zkušební době…

Markéta Rachmanová, výborná i když možná už trochu oposlouchaná. Pavel Cejnar s novým kabátem ve Vyber si. Katka Čepelíková, mladá s hodně zajímavým hlasem.

Ondra Vodný, hlas podobný Martinu Vašíčkovi a jako moderátor zatím úspěšně proplouvá.

Petr Vágner, noční hlas Velkého bratra, dynamické vystupování.

Marek Řeřicha, nejstarší hlas na Evropě 2 a Martin Pokorný, pohodový právě jako Black Element.

Takže jestli se Evropa 2 nedostane zpátky tam kde byla, bude to snad už jen tím, čím se prezentují hudebně.

Omývání stejných písni při každé výměně moderátorů, už někdy po dlouhém poslouchání leze na mozek.

Jako by nemohli promíchat i starší písničky! Stále říkají, že mají uloženo přes 2000 písní, ale v oběhu jich je nanejvýš 200.

I když zarytí posluchači už možná ani to nevnímají, zjistila jsem i, že Evropu 2 hodně poslouchají lidi, když jsou v práci, takže víc jak třikrát jeden song slyšet nemůžou…


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil