Hitrádia a Fajn rádia oficiálně

30. prosinec 2005  Redakce MS   Média  2435 zobrazení  279 slov

Rok 2005 byl zásadní! Česká regionální rádia se sdružila do sítí. Asi jste si už všimli, že některé stanice začaly používat nová označení a změnily i program, resp. znějí tak nějak jinak.

Logo Fajn RadioLogo Fajn Radio

Zapříčiněno to je změnou vlastníka jednotlivých rádií. Hlavně lokální a regionální rádia se sdružila pod ochranná křídla skupiny Stamford Managing, což je česká mediální společnost.

Reklama

V květnu vznikla síť Fajn rádií. Ta stojí na základech pražského Fajn Radia, které prošlo realunchingem v únoru 2005. V měsíci lásky se k němu přidala chomutovská Agara a potom současně severočeský North Music a olomoucké Hity. Očekávejme brzy i pardubický Life.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), což je státní úřad, který „hlídá“ český rádiový éter, povolila na začátku prosince oficiální přejmenování stanic na Fajn North Music, Fajn Radio Agara, Fajn Radio Life a Fajn Radio Hity. Ty tedy podle názvu patří do jedné programové sítě, která cílí na mladé posluchače ve věku 12 – 29 let s formátem CHR. Jde o čistě hitová rádia.

Druhá programová síť vznikla v září 2005. Cílí na staršího posluchače zhruba ve věku 20 – 45 let a nabízí tzv. střední proud. Největší hity 80., 90. let a současnost. Formát je odbornou terminologií AC.

Jmenovitě RRTV odsouhlasila tyto nové názvy: Orion na Hitrádio Orion, Radio FM Plus na Hitrádio FM Plus, Radio Crystal na Hitrádio Crystal, Rádio Vysočina 94,3 FM na Hitrádio Vysočina 94,3 FM, Radio Faktor na Hitrádio Faktor.

Naopak neodsouhlasila změnu názvu ústeckého Radia Labe na Hitrádio FM.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil